Pesti Srácok

Hiányzó pénzek, bajnokságból kizárt fociklub – Gál László most Ózdon került bajba

null

Gál László ismét bajba került, és vele együtt az aktuális klubja is, az Ózdi Kohász SC. Korábbi írásunkban részletesen elemeztük a sportvezető eddigi munkásságát, aki bárhova került, mindig feljelentések, nyomozás, sikkasztás gyanúja merült fel. A Fradinál, Kispesten és a Videotonnál is megfordult többek között, de viharos körülmények között kellett távoznia mindenhonnan. Gál Lászlóval idén májusban beszéltünk: a PestiSrácok.hu-nak tagadta, hogy bármikor törvénytelenséget követett volna el, és szép jövőt jósolt ózdi klubjának, ahol ő az elnök. De vélhetően már nem sokáig, hiszen azóta Ózdon is elszabadult a pokol.

A Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága november 26-i ülésén úgy döntött, hogy a Tállya otthonában 29–0-s vereséget szenvedő Ózdot kizárja az NB III-as bajnokságból. A döntés ismeretében Gál László, az Ózdi Kohász SC elnöke az nso.hu kérdésére nem ismert el semmilyen hibát, sőt, azt mondta, hogy nem hagyja annyiban a dolgot, és akár a legvégsőkig is elmennek, hogy bizonyítsák igazukat. Az MLSZ így indokolta a kizárást:

Ezek ismét súlyos vádak, amik tovább erősíti a gyanút, hogy valami nagyon nem stimmel Gál László körül, aki így védekezett:

PestiSracok facebook image

Gál tehát visszadobta a labdát: a vádakra támadással reagált. A 29-0-ás vereséget egyébként az okozta, hogy a felnőtt labdarúgók nélkül állt ki az ózdi csapat, akik Gál szerint megzsarolták őket és nem léptek pályára, ő pedig az ifiket küldte ki a Tállya ellen. Elmondása szerint szabályt nem sértettek, sőt, büszke volt a fiatalokra, hogy kiálltak a meccsre.

A háttérben az elmaradt fizetések, nem igazolt pénzköltések állhatnak. Egy biztos: az Ózdi Kohász SC romokban, kizárták a bajnokságból és a jövője is kétséges. Az ózdi városvezetés pedig már megszüntette a csapat támogatását: az önkormányzat Oktatási, Kulturális és Sport Bizottsága "határozati javaslattal élt, hogy az Ózdi Kohász SC a jövőben ne használhassa Ózd városának nevét". Az eseményeket nézve érdemes feltenni a kérdést, hogy vajon mi történhet a háttérben ott, ahol Gál László sportvezetői munkát vállal.

Forrás: nso.hu; Fotó: ozd.hu

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.