Pesti Srácok

A Gyöngyös legyőzte az észak-macedón Butel Szkopje csapatát

A Gyöngyös legyőzte az észak-macedón Butel Szkopje csapatát

A Gyöngyös hazai pályán 34–21-re legyőzte az észak-macedón Butel Szkopje csapatát a férfi kézilabda Európa-liga selejtezőjének első fordulójában, a párharc pénteki első mérkőzésén. Az észak-macedóniai koronavírus-helyzet miatt a párharc visszavágójára is a hevesi városban kerül sor, szombaton 18 órától.

A története első nemzetközi kupamérkőzését játszó Gyöngyös az első félidőben a játék minden elemében magasan riválisa fölé nőtt. Gyorsaságban, összjátékban és egyéni villanásokban osztálykülönbség mutatkozott, ennek eredményeként a hazaiak 6-0-ra elhúztak. A vendégek játéka ezt követően kicsit javult ugyan, de a folytatásban is meggyőző volt a jól rohamozó gyöngyösiek mezőnyfölénye, akik a szünetben tíz góllal vezettek.

A második játékrészben feljavult a Szkopje teljesítménye, a vendégek elsősorban támadásban nyújtottak többet, mint a szünet előtt. Bár nem volt durva a mérkőzés, mindkét oldalon sok volt a kiállítás. Konkoly Csaba együttese megfontoltabban támadott, a hazai lövéseket nagyobb előkészítés előzte meg, ettől függetlenül a különbség tovább nőtt, és Vilovszki Urosék számára a visszavágó formalitásnak tűnik.

A hazai szurkolók remek hangulatot teremtettek a találkozón, amelyen Tóth Mihály kapus nőtt a mezőny fölé. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a kilenc gólt szerző szkopjei Mirko Majic volt; a hazaiaknál Mirko Herceg hat, a korábbi válogatott Varsandán Milán öt góllal zárt. A Balatonfüredi KSE a selejtező második fordulójában kapcsolódik be a küzdelmekbe, a Grundfos Tatabánya KC pedig a 24 csapatos csoportkörben kezdi meg a szereplését az Európa-ligában.

PestiSracok facebook image

Eredmény, selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés:

HE-DO B. Braun Gyöngyös – RK Butel Szkopje (északmacedón) 34–21 (17–7)

Forrás: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!