Pesti Srácok

Elkezdődött az Eb? Remek meccs, német győzelem

null

Ukrajna nem bunkerfocival készült a németek ellen, ennek megfelelően remek meccset játszott a világbajnokkal. Németországot nem véletlenül tartják az Európa-bajnokság legnagyobb esélyesének, Thomas Müllerék magabiztos játékkal, összességében megérdemelten 2–0-ra nyertek.

Ez végre foci volt, csettinthettünk a szünetben az első félidő lefújása után, miután az ukrán és a német válogatott nyílt, lüktető, magas színvonalú futballal lepte meg a közönséget. Ritkaság ez – főleg a csoportkörök első meccsein, amikor még sokan kivárásra játszanak.

Amíg Oroszország szombat este teljesen feladta a területet a német csapattal eredményei alapján nem összevethető angol válogatott ellen, addig az ukránok más utat választottak. Látványos, céltudatos támadásépítéseikkel többször eljutottak Neuer kapujáig, volt, hogy a német világklasszis óriási bravúrral védett, máskor a világbajnok (de ezúttal nem világbajnoki) védelemnek egyszerűen szerencséje volt. Igaz, mire az ukránok igazán dominálni kezdtek már régen a németek vezettek: a középső védő Mustafi szerzett gyönyörű – amúgy németes – fejesgólt egy könnyű síppal megítélt szabadrúgás után. Bár Németországnak még volt egy-két lehetősége – Khedira egy az egyben vezette, majd lőtte a labdát a ziccerhelyzetekben mindig megbízhatóan védő Pjatovba –, Ukrajna megérdemelte volna az egyenlítést. Többször is nagyon közel álltak az ünnepléshez.

A mérkőzésre a szünet után sem lehetett panasz, igaz, ekkor már inkább Németországnak voltak nagy helyzetei. Pjatov többször nagyot védett, s bár a hajrában Mustafi majdnem összehozott egy öngólt, a végén ismét németek villantak: a csereként beálló Schweinsteiger szép gólt lőtt a rövidbe közvetlenül a lefújás előtt. Bizonyított a német válogatott, de Ukrajnát sem szabad leírni. Ezzel a játékkal lehet keresni valójuk a lengyelek, s főleg az észak-írek ellen.

PestiSracok facebook image

Fotó: Uefa.com

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.