Pesti Srácok

Újabb Real-trófea: csak a hosszabbításban, de végül legyűrték a japán ellenfelet

Újabb Real-trófea: csak a hosszabbításban, de végül legyűrték a japán ellenfelet

A papírformának megfelelően megnyerte a Real Madrid az európai klubcsapatok számára általában ujjgyakorlatot jelentő klubvilágbajnokságot. Cristiano Ronaldo végül mesterhármasig jutott, a 2-2-es eredménnyel zárult rendes játékidő után a spanyol együttes 4-2-re nyert a japán Kasima ellen.

Cristiano Ronado mesterhármasával, hosszabbítás után nyert a Real Madrid a klubvilágbajnokság döntőjében a japán bajnok Kasima Antlersz ellen. A kolumbiai Atlético Nacional lett a 2016-os klub-vb bronzérmese, miután tizenegyespárbajban jobbnak bizonyult a mexikói Club Américánál.

A japán Kasima kalaplengetést érdemel, a világválogatott Realhoz képest kezdőcsapatában csak hazai, japán futballistákat szerepeltetett, de így is felvette a versenyt a toronymagas esélyessel. A Szogahata – Nisi, Ueda, Sodzsi, Jamamoto – Endo, Nagaki – Ogaszavara, Sibaszaki – Doi, Kanazaki kezdővel kiálló japánok éltek a lehetőséggel, és igencsak megnehezítették a Bajnokok Ligája-címvédő Real dolgát. Bár a spanyol csapat Benzema góljával megszerezte a vezetést, a Kasima fordított, és kellett Cristiano Ronaldo szokásos tizenegyesgólja ahhoz, hogy a spanyol együttes ne szenvedjen el arcpirító vereséget (a szokásos nem túlzás: a portugál klasszis 69 büntetőt váltott gólra a Realban...) . 2-2 után jöhetett a hosszabbítás, amely szokás szerint a Realé volt.

Zidane csapata (ahogyan mondjuk egy klasszis bokszoló) nagyon ért ahhoz, hogy a ráadásban a gyengébb, a nagy küzdelemben elfáradt ellenfeleit bedarálja, a Kasimával is ez történt, s az sem meglepő, hogy az amúgy több ziccert elhibázó Ronaldo döntött. A gólzsák egymás után kétszer is beköszönt, így elmaradt a csoda, a Real lett a klub-világbajnok. Ronaldo végül háromszor is megtehette, amihez a góllövésen kívül a legjobban ért: "feszítő" gólörömével ünnepeltethette saját magát.

PestiSracok facebook image

Fotó: Marca.es

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!