Pesti Srácok

A FIFA-nál is Cristiano Ronaldo lett 2016 legjobbja

A FIFA-nál is Cristiano Ronaldo lett 2016 legjobbja

Cristiano Ronaldo 2016 legjobbja a FIFA-nál, ezzel az Aranylabda után egy újabb díjat is besöpört. Az év csapatába egyedül Neuer tudott bekerülni úgy, hogy nem a Real Madridban vagy a Barcelonában focizott tavasszal.

Nem történt meglepetés, Cristiano Ronaldo, a Real Madrid portugál válogatott futballistája lett 2016-ban az Év játékosa a Nemzetközi Labdarúgó Szövetségnél (FIFA). A 31 éves Ronaldo 2008, 2013 és 2014 után negyedszer érdemelte ki az elismerést. A támadó az előző szezonban klubjával megnyerte a Bajnokok Ligáját, a válogatottal pedig a franciaországi Európa-bajnokságot.

Igaz, egyik döntőben sem villogott túlságosan, bár a BL-finálé mindent eldöntő utolsó tizenegyesét ő rúgta be, előtte nagyjából észrevehetetlen volt. Az Európa-bajnokságon sem játszott igazán kiemelkedően, Franciaország ellen már a meccs elején megsérült (elég csúnyán megrúgták), az aranyat érő gólt végül a cserecsatár Éder lőtte be. Ettől függetlenül persze mindkét sorozatot megnyerte, és tudjuk, Lionel Messin és rajta kívül más nem nagyon rúghat labdába ezeken a szavazásokon. Messi meg "csak" a spanyol bajnokságot nyerte meg, az argentin válogatottal kikapott a Copa America-döntőjében.

Az év edzője az olasz Claudio Ranieri lett, aki az elmúlt évek legkomolyabb meglepetését okozta azzal, hogy az angol Leicesterrel megnyerte a Premier League-t. A Puskás-díjat egy malajziai futballista, Mohd Faiz Subri kapta. Megérdemelten: hatalmas nagy gólt lőtt.

PestiSracok facebook image

A FIFA év csapatára a profi futballisták adhatták le a voksukat, úgy tűnik, hogy a többség a spanyol bajnokság nagy szerelmese, hiszen öt-öt Real Madrid és Barcelona-játékos is bekerült a legjobb tizenegybe. Dani Alves tavaly tavasszal még a spanyol bajnok Barcelonát erősítette, most már a Juventusban játszik.

Az év csapata: Manuel Neuer (német, Bayern München) - Dani Alves (spanyol, Barcelona/Juventus), Sergio Ramos (spanyol, Real Madrid), Gerard Piqué (spanyol, FC Barcelona), Marcelo (brazil, Real Madrid) - Andrés Iniesta (spanyol, FC Barcelona), Toni Kroos (német, Real Madrid), Luka Modric (horvát, Real Madrid) - Cristiano Ronaldo (portugál, Real Madrid), Luis Suarez (uruguayi, FC Barcelona), Lionel Messi (argentin, FC Barcelona)

Fotó: NSO.hu

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.