Pesti Srácok

Gyárfásnak fáj, hogy már nem úszóelnök

Gyárfásnak fáj, hogy már nem úszóelnök

A vasárnapi közgyűléssel 24 éves úszóelnökséget lezáró Gyárfás Tamást bántja, ahogy a legesélyesebbnek tartott elnökjelölt, Bienerth Gusztáv beszélt róla, csalódott benne, nem tartja megfelelőnek a MÚSZ vezetésére. A hvg.hu-nak adott interjúban a bukott úszóelnök a tőle megszokott stílusban dicsérte Hosszú Katinkát, és elmondta, miként adta el a Nap TV egykori székházát Mészáros Lőrincnek.

Az interjúban magát áldozatként mutatta be, és jelezte, továbbra is fájlalja úszóelnöki posztja elvesztését. Majd hosszasan beszélt Hosszú Katinkáról a tőle megszokott negédes stílusban:

Nem tudta tolerálni

Az interjú egy másik részén pedig nemcsak az áldozat, hanem az úszást mindenek fölé helyező hős szerepét is fölvette:

PestiSracok facebook image

Azt állította, hozzá nem jutottak el informális jelzések a kormánytól, hogy távoznia kéne.

Orbán Viktor kapcsán azt mondta: „

A miniszterelnök úr politikáról soha nem beszélt velem, miért is tette volna. A sportban az úszás viszont minden támogatást megkapott tőle, mint ahogy én is.”

„Egészséges kapcsolat”

Azt állította, Schmitt Pál miatt romlott meg a kapcsolata a Fidesszel, miután 2006-ban elindult vele szemben a MOB elnöki posztjáért.

Ugyanakkor Gyárfás megjegyezte, örült neki, amikor a botrányok után Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter fölkereste, és tudatta vele, továbbra is számít rá a vizes világbajnokság szervezőbizottságának társelnökeként.

A bukott úszóelnök támogatta volna, hogy Bienerth Gusztávot jelöljék utódjának, ám miután Bienerth azt nyilatkozta róla, hogy

„Gyárfásnak nincs helye a magyar úszósportban”

, nagyon megharagudott rá. Arról is beszélt, egyszer találkozott Mészáros Lőrinccel, és azonnal megalkudtak az Angol utcai NapTV-székházról. (Ez az épület lesz várhatóan az Echo TV új székháza.)

Címlapfotó: AFP

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.