Pesti Srácok

Legyőzte a futball a terrort – felállt a padlóról a Dortmund csapata

null

Bár kikapott a Dortmund a Monacótól a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, az eredmény talán másodlagos volt. A futball szeretete és az összefogás legyőzte a terrorizmust és ez még akkor is így van, ha a németek edzője nem véletlen ideges a kegyetlen, cinikus UEFA-ra, amelynél szóba sem kerülhetett egy méltányosabb halasztás. A Real Madrid kisebb meglepetésre elkapta Münchenben a Bayernt, nagy meglepetés lenne innen a bajor továbbjutás.

Hihetetlen hangulat fogadta a Dortmund és a Monaco csapatát a keddről elhalasztott szerdai Bajnokok Ligája-mérkőzésen. A szurkolókra és a Dortmund játékosaira sem lehetett panasz, előbbiek elképesztő légkört teremtettek, utóbbiak mindent megtettek a győzelemért. A csapatban természetesen nem volt ott a terrorcselekményben súlyosan megsérült Bartra, akinek az egész tavaszi szezont ki kell hagynia. Jó volt arról olvasni, hallani, hogy a francia szurkolóknak éppen a németek ajánlottak fel szállást, ha már az őrült események miatt Németországban kellett maradniuk.

Legyőzte a futball a terrort – írtam, de a labdarúgás kegyetlen sportág, így végül az idegenben játszó Monaco győzött. A frissen, ötletesen játszó francia csapat előbb tizenegyeshez jutott (amit kihagyott), majd óriási lesről megszerezte a vezető gólt (0–1). A Dortmund nem tört meg, de a következő gól is a francia együttesé volt, szegény Bender saját kapujába fejelt – igaz, előtte valószínűleg szabálytalankodott ellene Falcao. Lesgól, öngól, sok csapat összezuhant volna, de nem a Borussia. A szünet után beleerősített a német csapat és gyönyörű góllal szépített. Aubameyang zseniálisan sarkazott és a Dortmund kihasználta a sakkmatt helyzetet (1–2). Ezután viszont ismét hatalmasat hibázott egy Borussia-játékos, a hatalmas tehetség Mbappé köszönte szépen és belőtte a harmadik francia gólt. A német reményeket Kagawa hozta vissza: a japán gyönyörű gólt lőtt és ezzel nyílttá tette a párharcot (2–3). Azt hiszem, ilyen előzmények után már ez az eredmény is nagyszerű. Bár persze a győzelem lett volna az igazi. A meccs után a Dortmund edzője nem véletlenül kritizálta az európai szövetséget.

„Egy szöveges üzenetben tájékoztattak minket az új időpontról. A svájci irodájukban ücsörögve döntöttek, néhány perccel a robbantás után az volt az első kérdésük, hogy készen állunk-e a játékra? Úgy bánnak velünk, mintha csak sörös dobozokkal dobálták volna meg a buszunkat. Elhagyatottnak éreztük magunkat, senkit sem érdekelt, mit gondolunk”

– mondta Tuchel. –

Nem akarom kifogásnak használni a történteket, de képzeljék el, milyen volt a buszon, milyen érzés edzőként, hogy az egyik játékosodat kórházba szállítják, és utána még így is bánnak veled”.

PestiSracok facebook image

A nap másik két mérkőzésén dupla madridi siker született. Az Atlético 1–0-ra nyert a vendég Leicester ellen, míg a Real Madrid jókora meglepetésre idegenben győzte le a Bayern München csapatát. Alapesetben ezzel a rangadóval foglalkozott volna a világ, de a terrocselekmény valamelyest háttérbe szorította a német–spanyol mérkőzést, amely kisebb meglepetéseredménnyel zárult. Bár a bajor csapat szerzett vezetést, ezután a gólszerző Vidal tizenegyest hibázott, a Bayern emberhátrányba került, C. Ronaldo pedig megfordította a mérkőzést. A Bayernt a Real győzelme ellenére se írnánk le Madridban, de tény, hogy innen jókora bravúr kellene tőlük a továbbjutáshoz. Leginkább persze a

Dortmundnak fogunk szurkolni.

Fotó: NSO.hu

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.