Pesti Srácok

Különleges fényben pompáznak szerda este Budapest főbb látványosságai: egy hónap és itt a VB

Különleges fényben pompáznak szerda este Budapest főbb látványosságai: egy hónap és itt a VB

Vízkék köntösbe borul szerda este Budapest több ismert látványossága, jelezve: csupán egy hónap van hátra Magyarország eddigi legnagyobb sportrendezvényének, a 17. FINA Világbajnokságnak kezdetéig. Egy estére kék színű lesz a Széchenyi Lánchíd, a Duna Aréna, a MÜPA épülete és a Várkert Bazár is.

A kezdeményezés áprilisban indult, minden hónapfordulóval eggyel több épület került kivilágításra - folyamatosan jelezve a VB indulását.2017. június 14-én, este 21:00 és 02:00 óra között kék színnel világítják meg a Széchenyi Lánchidat, a Duna Arénát, a MÜPA épületét és ezúttal a Várkert Bazárt is, ahol speciális úgynevezett GOBO technikával a VB kabalái Lili és Lali lesznek láthatók. A szervezők célja, hogy felhívják a figyelmet arra, hogy július 14-én, egy hónap múlva kezdődik minden idők legnagyobb hazai sporteseménye, a 17. FINA Világbajnokság. Az épületeket kékre festő akciót a BDK Budapesti Dísz- és Közvilágítási Kft. munkatársai és a szervezők közösen valósítják meg.

„Esténként, a kivilágított épületekről több száz fotó és selfie készül, így a vízkék köntösbe öltöztetett helyszínek látványos eszközök arra, hogy tovább népszerűsítsék a világeseményt.” – hangsúlyozza az akció kapcsán Borsa Miklós, a világbajnokságot szervező Bp2017 Nonprofit Kft. szóvivője.

„A célunk, hogy az előzetesen várt 85 ezer külföldi turistánál is többen érkezzenek majd hazánkba, akik az itt tartózkodásuk során végig azt érezzék, Magyarország nem csupán szervezőként, hanem házigazdaként várta őket” – tette hozzá a szóvivő.

PestiSracok facebook image

A vízkék épületek tökéletesen alkalmasak arra, hogy felhívják mind a fővárosi lakosság, mind a külföldi turisták figyelmét az egy hónap múlva startoló világeseményre.

Fotó: FINA

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.