Pesti Srácok

Szerdán, szűk családi körben temetik el Niki Laudát

Szerdán, szűk családi körben temetik el Niki Laudát

Szűk családi körben temetik el szerdán Niki Lauda háromszoros Formula-1-es világbajnokot, aki hétfőn, hetven éves korában hunyt el. A szertartást vezető lelkész arról tájékoztatta pénteken az osztrák hírügynökséget, hogy a legendás pilótát versenyruhában helyezik örök nyugalomra, a koporsóba pedig bukósisakját is elhelyezik. Toni Faber hozzátette: jövő szerdán a bécsi Stephansdomban nyilvános megemlékezést, majd zártabb körű gyászmisét is tartanak.

Szerda reggeltől délig a rajongók és szurkolók vehetnek végső búcsút az egykori versenyzőtől a babérral díszített zárt koporsónál, amelynek tetején Niki Lauda bukósisakja lesz látható. A lelkész közlése szerint a gyászmise délután egykor kezdődik, amelyre több, mint háromszáz díszvendéget várnak. Televíziós közvetítés nem lesz, ahogyan a fotó- és videofelvételek készítése is tilos. Faber szerint Lauda kedvenc dalai is felcsendülnek majd a ceremónián, és két-három rövid beszéd is lesz, de a díszvendégek névsora egyelőre nem ismert. A gyászmise után kísérik utolsó útjára Laudát, de azt nem hozták nyilvánosságra, hogy a legendás versenyzőt hol helyezik örök nyugalomra.

Niki Laudán tavaly hajtottak végre életmentő tüdőátültetést, felépülése elhúzódott, s januárban rövid ideig influenzás megbetegedéssel néhány napot ismét kórházban töltött. A hetven esztendős sportembert hétfőn, családja körében érte a halál. Lauda 1975-ben, 1977-ben és 1984-ben nyert Formula-1-es vb-címet, visszavonulása után 1992-től 1997-ig a Ferrari-istállónál, majd 2002 óta öt idényben a konstruktőri világbajnok Mercedes-csapatnál volt tanácsadó.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/AAP/Dave Acree

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!