Pesti Srácok

Kint a katalán függetlenségért tüntettek, bent nem bírt a Barcelona a meggyőzőbb Reallal

Kint a katalán függetlenségért tüntettek, bent nem bírt a Barcelona a meggyőzőbb Reallal

Hatalmas tüntetést tartottak Barcelonában a Real Madrid elleni rangadóra időzítve a katalán függetlenségért. Bár joggal féltek attól, hogy a meccsen is balhé lesz, ez végül elmaradt. De ez az El Clásico saját jogán sem lett emlékezetes. A Barcelona kifejezetten halványan játszott a sokkal meggyőzőbb Real ellen, így a 0–0 igazából a hazai együttesre nézve volt hízelgő. A Barca játéka nem először okozott elég nagy csalódást: ez a mérkőzés sem erősíti meg az edző Valverde helyét.

Túlzás nélkül százmilliók várják a Barcelona–Real Madrid meccseket, de ezután pár szurkolót biztosan elveszítettek. Főleg a katalán együttes. Hiába játszik a világ legjobbja, Lionel Messi a Barcelonában, hiába van ott számtalan extraklasszis, Valverde egyszerűen nem elég jó edző a csapathoz. Mióta a Real Madrid elveszítette Cristiano Ronaldót, távolról sem olyan meggyőző, mint korábban, de most egyszerűen lejátszotta a házigazda katalán együttest. Ez már azért is sokkoló lehetett a Barcelona szurkolóinak, mert ez a mérkőzés most jóval többről szólt.

Katalán függetlenségpárti tüntetõk a stadion körül / Fotó: MTI/EPA

A meccs előtt és közben rengetegen tüntettek a katalán függetlenségért, és bár a mérkőzésen elmaradt a balhé, a jó játék is. A Real remekül olvasta, és megfojtotta a Barca játékát. A madridi együttes sokkal többször próbálkozott lövéssel; egyáltalán, sokkal meggyőzőbben futballozott, és bár mindkét csapat szerezhetett volna gólt, a vége 0–0 lett. Ennél meg nincs nézőriasztóbb eredmény.

PestiSracok facebook image

Igazából csak a Barcelona okozott csalódást, Suáreznek talán egyetlen jó megoldása sem volt, és Messi hiába küzdött, próbálkozott, egyedül most nem nyerhette meg a meccset.

A két edző csatáját látványosan Zidane nyerte, és ez nem erősíti Valverde helyzetét, akit amúgy is sokan elküldenének a két elképesztő BL-kiesés, és főleg a sokszor kilátástalan játék miatt. A Real hívei örülhetnek, a madridi együttes meggyőző volt, és ha ezt a játékot hozzák, nem elképzelhetetlen, hogy valahogy kiejtik a Manchester Cityt a Bajnokok Ligájából. Remélhetőleg egy ennél sokkal látványosabb párharcban.

Fotó: MTI/EPA

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.