Pesti Srácok

Magyar nap a sportban: világkupa-győztes a párbajtőrcsapat, hatalmasat lépett az olimpia felé!

Magyar nap a sportban: világkupa-győztes a párbajtőrcsapat, hatalmasat lépett az olimpia felé!

Kettőből kettő: pénteken Siklósi Gergely egyéniben győzött a németországi világkupán, majd szombaton a párbajtőr-csapattal is nyert. A döntőben mindkétszer olimpiai bajnokot vertek a magyarok, és a legjobb, hogy a szombati sikerrel nagy lépést tett a válogatott a tokiói olimpia felé! Siklósi világbajnokként biztosan indulhat, de az igazi az lenne, ha a Rióban bronzérmes válogatott is követné.

Pénteken nagyon tudtunk örülni annak, hogy Siklósi Gergely nyerte a férfi párbajtőrözők egyéni versenyét a heidenheimi világkupa-viadalon. De még jobban vártuk a szombatot! Világklasszisunk tavaly megnyerte a világbajnokságot, így sikere messze nem volt váratlan. Ráadásul ő egyéniben biztosan ott lesz az olimpián, míg a csapatnak még küzdenie kell.

Ezért is volt kulcsfontosságú a szombati csapatverseny; reméltük, hogy Siklósi is átmenti a formáját. Mert azzal nem volt gond pénteken, egész nap elképesztően vívott; a döntőben a riói olimpiai bajnok (Imre Géza legyőzője...), a dél-koreai Park Szang Jung is csak megszorongatni tudta.

Jelentjük, hogy Siklósi szombaton is zseniálisan vívott. És a többiek is. Az Andrásfi Tibor, Siklósi, Rédli András, Berta Dániel alkotta csapat a döntőben hatalmas csatában az olimpiai bajnok franciákat (45–43) győzte le, miután előtte a cseheket (45–36), Hongkongot (45–28), az oroszokat (45–32), majd az elődöntőben a világranglistán a második helyezett Svájcot is sikerült megvernie (45–34).

PestiSracok facebook image

Ezzel a fantasztikus sikerrel jó esélye van az olimpiai indulásra a válogatottnak. Még további két verseny van az olimpiáig; ha összejönne még egy elődöntő és egy negyeddöntő (persze a még jobb eredményeknek még inkább örülnénk), akkor Tokióban is indulhat a csapat. Amely Rióban bronzérmes volt.

Fotó: MTI

Ajánljuk még

Kegyelemre várva: a Budaházy család és a terrorvád 14 éve

Exkluzív 2023 január 7.
A Hunnia-ügy tizenhét vádlottja közül hétnek adott kegyelmet a közelmúltban Novák Katalin köztársasági elnök. Tíznek nem, azaz esetükben a döntést elhalasztotta. Budaházy Györgynek, a 2006-os nemzeti ellenálás vezéralakjának az újév nem hozta el a szabadságot. A háromgyermekes gépészmérnök édesapa 2009 óta áll büntetőeljárás alatt, a legsúlyosabb terrorváddal olyan események miatt, amelyek a gyurcsányi rendőrterror idején történtek és amelyekben egyetlen ember haja szála sem görbült meg. Amikor Budaházyt először elvitték a rendőrök, a legkisebb lánya mindössze 3 éves volt. Három gyermek nőtt fel úgy, hogy az édesapa fontos helyzetekben, amikor szükség lett volna egy apára, nem lehetett mellettük. A PestiSrácok.hu exkluzív riportjában most ők, a családtagok mesélnek: Bernadett, a feleség, akinek össze kellett tartania a családot; Villő, akinek kisgyermek korában konkrétan nélkülöznie kellett az apát; Boglárka, az NB I-es röplabdázó, aki éveken át hiába nézett a lelátó felé, édesapja büszke tekintetét keresve; és Botond, aki a közös filmnézésekre, íjászatokra emlékezve merített erőt, amikor tizenévesen neki kellett lennie a férfinak a családban, az erőt tartani édesanyjában és húgaiban. A közgazdász feleség ma egy ügyvédi irodában dolgozik, a két nagyobb gyermek egyetemre jár, élsportoló, a legkisebb még gimnáziumba – minden nehézség ellenére olyan emberekké váltak, akikre édesapjuk büszke lehet.