Pesti Srácok

Harminc év után újra bajnok a Liverpool

null

Csütörtök este kikapott a Premier League második helyén álló Manchester City, amelynek így már matematikai esélye sincs arra, hogy bajnok legyen a 2019-2020-as PL-szezonban.

A találkozó 36. percben Christian Pulisic góljával jutottak előnyhöz a hazaiak, ezt követően a vendégek mezőnyfölénye egyre nyomasztóbbá vált, Kevin De Bruyne szabadrúgásával pedig az 55. percben összejött az egyenlítés is. Az összecsapás a 78. percben dőlt el, amikor a Chelsea újabb veszélyes kontrája után Fernandinho a gólvonalon kezezett: a manchesteriek játékosa piros lapot kapott, a büntetőt Willian értékesítette.

A Liverpool történetének ez a 19. bajnoki címe, viszont 1990 óta az első. A PL 1992 óta íródó történetében tehát eddig még egyszer sem tudott diadalmaskodni az együttes. A Liverpool már bajnokként először az előző két idényben aranyérmes Manchester City vendégeként lép pályára jövő csütörtökön. Josep Guardiola, a City edzője is gratulált a Liverpool labdarúgócsapatának a bajnoki címhez; a tréner teljesen megérdemeltnek nevezte a Vörösök elsőségét.

PestiSracok facebook image

– nyilatkozott a spanyol tréner, akinek csapata csütörtökön 2-1-re kikapott a Chelsea vendégeként, így a Liverpool előnye 23 pontra nőtt. Guardiola kiemelte: a német Jürgen Klopp irányította Liverpool hihetetlen összpontosítással játszik.

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.