Pesti Srácok

Visszatér Donald Trump kedvenc bokszolója, a legendás Mike Tyson

Visszatér Donald Trump kedvenc bokszolója, a legendás Mike Tyson

November 28-án az Egyesült Államokban húz újra kesztyűt Mike Tyson, aki több, mint tizenöt esztendő után döntött úgy, hogy ideje újra a ringbe lépnie. Donald Trump kedvenc bokszolóját egy korszakos zseni fogja várni a ringben: a félnehézsúly egykori királya, Roy Jones Jr. lesz az ellenfél. Szerencsénkre a Sport TV is közvetíti a két legenda mérkőzését.

Tyson nevét az egész világon kívülről fújják, hiszen eredményei mellett kőkemény stílusával hatalmas hírnévre tett szert. A mai napig ő minden idők legfiatalabb világbajnoka, akire még mindig kíváncsi az összes küzdősport-rajongó. Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy a tavasszal publikált Tyson-edzésvideók tűzbe hozták a szurkolókat, sőt, sokan igazi, éles bokszmeccsen látták volna szívesen az egykori vitathatatlan bajnokot. Hivatalos, éles meccset nem várhatunk november 28-án, azonban hiába a bemutatómérkőzés-jelleg, mind a kihívó, mind Tyson személye miatt komoly összecsapásra lehet számítani. Roy Jones Jr. óriási név a szakmában, sokáig Dariusz Michalczewski neve mellett hallhattuk Magyarországon megemlítve. Jones középsúlyban, nagyközépsúlyban és félnehézsúlyban vívott olyan csatákat, amikre a mai napig minden bokszrajongó szívesen emlékszik vissza. A világ egyik legügyesebb és legtechnikásabb ökölvívójának tartott Jones még nehézsúlyban is begyűjtött egy címet, és alig kettő éve bokszolta le utolsó mérkőzését.

Az USA-ban 50 dollárért lehet majd megnézni a meccset, de itthon a Sport TV jóvoltából ingyenesen láthatjuk. Fotó: Facebook

De hogy jön ide Trump?

PestiSracok facebook image

Donald Trump az egyik legnagyobb szponzora volt Mike Tysonnak, sőt, nyugodtan kijelenthetjük, hogy ha nincsen Trump, lehet, a Tyson-story sem szól ekkorát. Az amerikai elnök még a nyolcvanas években, amikor üzletemberként élte mindennapjait, látta meg a lehetőséget a későbbi bajnokban. A fiatal, lendületes harcos nagyon imponált Trumpnak, ezért nemcsak a mérkőzéseit, de a felkészülését és a mindennapjait is segítette, nem kevés pénzzel, valamint egyéb lehetőségekkel. Sokszor Trump teremtette meg a profi körülményeket az edzőtáborozásra, különböző éles kesztyűzésekre, így tevőlegesen is részt vett a sikersztori kialakításában.

Tyson már most csinálja a műsort!

A balhés bokszoló és Jones már túl van egy nyilvános, online sajtótájékoztatón, ahol nem egymással volt elfoglalva a két legenda, hanem meglepetésre a szabályok miatt tört ki egy kisebb hiszti. Ugyanis Tysonnak sok minden nem tetszett: a meccs nyolc menetre lesz kiírva – ami ugye nem a megszokott tíz vagy tizenkettő –, és kifejezetten dühös volt, amiért egy kiírt menet nem három, hanem mindössze kettő percig fog tartani.

– nyilatkozta bosszúsan az egykori világbajnok.

Megdöbbentő volt látni, hogy gyakorlatilag végig erről volt szó a sajtótájékoztatón, és nem volt nehéz észrevenni, hogy mindkét sportolónak sértette a harcos énjét a kiírt menetszám és a kétpercesre tervezett menetek is. Azonban Tyson már 54, míg Jones Jr. 51 éves, és erről viszont a rajongóknak nem szabad megfeledkezni.

Személyes véleményem, hogy „Mike bácsi” sajátos, mindent elsöprő stílusa miatt ez egy kemény csata lehet, főleg, ha csak félig is komolyan veszi. Roy Jones Jr. stílusa sokkal inkább alkalmas a bemutató mérkőzés megvívására, mint Mike Tysoné. Úgyhogy kifejezetten izgalmas lesz kivárni, hogy mit hoznak be a szorítóba majd november 28-án: játékot vagy harcot? A gálán egyébként más showboksz-mérkőzés is lesz, hiszen az egykori NBA-kosaras Nate Robinson az influenszer és youtuber Paul Logan ellen fog meccselni, amire szintén hatalmas az érdeklődés.

Vezető kép forrása: thesun.co.uk

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Elviselhetetlen igazságtalanság, börtönévek, kegyelem és szabadulás - Budaházy György és öt társa a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2023 május 5.
Nem mindennap láthat a néző olyan műsort, mint a legutóbbi másfél órás Polbeat, amelyben Budaházy György és a Hunnia-ügy négy másik vádlottja, Szász Endre, Nagy Zoltán, Dr. Szücsi Frigyes és Fábián Róbert szólalt meg, a kegyelmükért és szabadulásukért talán legtöbbet tevő jogvédővel, Gaudi-Nagy Tamással együtt. Vendégeinkkel a Novák Katalin államfő által a Szentatya látogatása alkalmából kihirdetett kegyelem után beszélgetett Füssy Angéla oknyomozó újságíró és Huth Gergely főszerkesztő, akik rákérdeztek a szabadulás körülményeire, a börtönélet mindennapjaira, a köztörvényes rabtársak viszonyulására, a fegyőrök viselkedésére éppúgy, mint ahogy arra is: volt-e, amit megbántak, vagy ma már másképp csinálnának, mint akkor, 2002 és 2006 között, a Hunnia Mozgalom névre keresztelt ellenállási hálózatukban?

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.