Pesti Srácok

A Real Madrid csapata jutott a BL elődöntőjébe, miután 0–0-ás döntetlent játszott Liverpoolban

null

Az utóbbi időkben a komplett védelem hiányzik a Real Madrid csapatából, mégis remekeltek és mindössze egy gólt kaptak a két mérkőzés alatt a Liverpooltól. Óriási nyomás alatt kellett az angol csapat ellen küzdeniük, de a Zidane vezette csapat remekül teljesített, így megérdemelten jutottak tovább. Legközelebb az elődöntőben lépnek pályára a Bajnokok Ligájában, május 4-én a Chelsea ellen.

A Real Madrid csapatának vezetése stadiont épít, a szurkolók az új igazolásokat várják a klubtól, Zidane pedig eközben menetel csapatával a BL kieséses szakaszában. Ma este Liverpoolba kellett látogatnia a spanyol királyi együttesnek, ahol a Jürgen Klopp vezette, szebb napokat is látott különítmény várta őket. Az angol csapat 3–1-re bukta el az első meccset és egy kapaszkodójuk volt, ez pedig az idegenben szerzett gól. A Real Madrid azonban nincsen rossz formában, hiszen a liverpooliak legyőzését követően egy bekapott piros lap sem volt elég ahhoz, hogy kikapjanak a nagy rivális Barcelonától. Ugyanakkor azt is meg kell jegyezni, hogy a hazai bajnokiját a Liverpool is magabiztosan megnyerte, úgyhogy mindkét csapat győzelemmel melegített a mai Bajnokok Ligája-csatára.

– nyilatkozta közvetlen a találkozó előtt Jürgen Klopp, a Liverpool trénere.

PestiSracok facebook image

Első félidő – erős hazai nyomás, ötpercenként nagy helyzetekkel

Mané átadásából Sané a második percben majdhogynem azonnal megkezdte a gólgyártást, és ezzel jelezte is a hazai csapat, hogy gyorsan találatot szeretnének szerezni. Mindezt az ellen a Real Madrid ellen próbálta meg, amely nyolc meccs óta nem talált legyőzőre és komoly esélyesei az egész Bajnokok Ligája-sorozatnak. Az első perceket a Liverpool uralta, szépen akasztották meg a madridi akciókat és jól tartották a labdát is. A szögletek száma is növekedett az első tíz perc lejárta előtt, ugyanakkor komoly helyzetet nem sikerült kialakítaniuk a vörös ördögöknek. A tizedik percre már a vendég gárda is helyzetet teremtett, de Modric beadását követően ketten is lesen álltak. Egy perccel később pedig ismét Courtois bravúrjára volt szükség, mert a liverpooli Milner távoli bombája gyönyörűen a pipa felé tartott. Az angol csapat a továbbiakban sem adta fel, és folyamatosan ostromolta a vendégek kapuját, hol akcióból, hol pedig pontrúgásból. Erre annyira rákoncentrált a Liverpool, hogy a huszadik percben egy kontrából a madridiak kapufát rúgtak, ami jelezte: a védelemnek is ébernek kell lennie a hazai térfélen.

Sadio Mané, a Liverpool játékosa (k), Thibaut Courtois, a Real Madrid kapusa és csapattársa, Luka Modric a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében játszott Liverpool–Real Madrid visszavágó mérkőzésen Liverpoolban, 2021. április 14-én. Fotó: MTI/EPA/Peter Powell

Casemiro bosszúja

A huszonötödik percben Casemiro fájdalmas arccal bandukolt a pályán, majd egy szemvillanással később tiszta erőből beleszállt Milnerbe, aki még a pályáról is kirepült – mindezt csak sárgával jutalmazta a játékvezető. Nem volt a világ legsportszerűbb jelenete, mindenesetre a játék zavartalanul folyt tovább, pedig a spanyolok játékosa egy korábbi szituációt „bosszult” meg, ráadásul egyre kiegyenlítettebb labdabirtoklás mellett. Ettől még persze nem növekedett a vendégek kapura veszélyes helyzeteinek a száma, de szépen lassították a játékot, ami nem kedvezett a Liverpoolnak. A harmincnyolcadik percben őrületesen nagy helyzet adódott Mané előtt, aki egy remek beadást követően picivel a kapu mellé lőtt. Távolról kellett odaérnie, nem volt egyszerű dolga. A negyvenegyedik percben még ennél is komolyabb lehetőség adódott, éppen Mané passzát kellett volna gólra váltania Szalahnak, de fölé ment a labda. Alig telt el egy perc és Wijnaldum szinte ugyanonnan, ugyanúgy fölé lőtte. és ezzel ismét növekedett a ki nem használt liverpooli lehetőségek száma. Az első félidő utolsó perceiben is mindent megpróbált Klopp csapata, de nulla–nullás döntetlen állással vonultak a csapatok a szünetre az öltözőkbe.

Vinicius Junior, a Real Madrid (b) és Fabinho, a Liverpool játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében játszott Liverpool–Real Madrid visszavágó mérkőzésen Liverpoolban, 2021. április 14-én. Fotó: MTI/EPA/Peter Powell

Második félidő

A második játékrészben ott folytatta a Liverpool, ahol abbahagyta, és bár közhelyszerűen hangzik ez a mondat, Firmino alig fél perccel a sípszó után már a kapura is bombázott. Courtois óriási védésére volt ismételten szüksége a vendégcsapatnak, hogy ne kapjon gólt. A játékot továbbra is a hazaiak irányították, de a gól, sőt, gólok, amelyekre nagyon nagy szüksége volt a Liverpoolnak, nem akartak megérkezni. Az ötvennegyedik percben már a Real Madrid is alakított ki veszélyes helyzetet, de résen voltak a hazai védők és menteni tudtak. Három perccel később az egyre aktívabb Firmino húsz méterről próbálkozott, de fölé ment a távoli lövése. Egyre fogyott az idő, és mivel egy gól nem volt elég ahhoz, hogy ismét versenyben legyen a csapata, Jürgen Klopp a hatvanadik percben kettős cserével próbálja lendületet vinni a csapata játékába. Milner helyére Thiago érkezett, Jota pedig Kabakot váltotta, így még támadóbb szellemű középpályával vághatott neki a meccs utolsó harmadának a Liverpool.

Luka Modric, a Real Madrid (b) és Fabinho, a Liverpool játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében játszott Liverpool–Real Madrid visszavágó mérkőzésen Liverpoolban, 2021. április 14-én. Fotó: MTI/EPA/Peter Powell

Az óriási hazai nyomás közepette azért adódott madridi helyzet a második félidőben is. A hatvanhetedik percben Vinicius ráfutására kellett jól érkezni Alisson kapusnak, aki így megőrizte a kapuját. A hetvenedik percben pedig ismét a hazai csapat alakít ki lehetőséget, de Jota az oldalhálóba lőtte a labdát. Rengeteg hazai helyzet, de gól nélkül. Az elképesztő pedig az volt ebben a meccsben, hogy amikor kialakult a hazai nyomás, a rengeteg helyzettel, mindig érkezett rá kontra a Real Madridtól, amelyek ráadásul veszélyesek is voltak. A nyolcvanadik percben újabb szöglethez jutott a Liverpool és akkor már érezni lehetett, hogy lassan csak a csoda segíthet a csapaton, merthogy Fortuna ma biztos nem állt a pártjukon. Csakhogy a csoda nem jött össze a meccs záró szakaszában sem. Természetesen nem maradtak el a hazai akciók, csak a várva várt gól nem akart megszületni. Így megérdemelten jutott tovább a Real Madrid csapata, akik a Chelsea ellen készülhetnek a május eleji elődöntőre. A másik ágon pedig kiderült, hogy a PSG ellenfele is angol csapat lesz: ők a Manchester City ellen lépnek majd pályára.

Vezető kép: MTI/EPA/Peter Powell

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.