Pesti Srácok

Milák Kristóf arannyal, Burián Katalin és Kapás Boglárka bronzzal zárta a vizes-Eb zárónapját

Milák Kristóf arannyal, Burián Katalin és Kapás Boglárka bronzzal zárta a vizes-Eb zárónapját

Egy arannyal és két bronzéremmel zárták a magyarok a vizes-Eb utolsó napját. Milák Kristóf aranyérmes lett 100 méter pillangón, Burián Katalin bronzérmes 200 méter háton. A 21 éves világklasszis Milák 50.18 másodperces országos csúccsal, Európa-bajnoki rekorddal csapott célba, a 26 éves Burián pedig 2:07.87 perces idővel lett dobogós. Kapás Boglárka szintén bronzérmet nyert 400 méter gyorson.

Burián Katalin bronzérmet nyert 200 méter háton vasárnap. A 26 éves versenyző – aki 2018-ban Glasgow-ban is harmadik volt – 2:07.87 perces idővel csapott célba, a szám másik magyarja, Szabó-Feltóthy Eszter 2:10.19-cel a hetedik. Az aranyérmet az olasz Margherita Panziera nyerte. Kapás Boglárka bronzérmet nyert 400 méter gyorson. A 28 éves Kapás 4:06.90 perces idővel lett harmadik, megelőzve a szám másik magyar versenyzőjét, a negyedik helyen végző Késely Ajnát, aki 4:07.42-vel csapott célba. Kapás – ennek a számnak a 2016-os Európa-bajnoka – a második, míg a 2018-as glasgow-i kontinensviadalon ezüstérmes Késely Ajna a negyedik idővel várta a finálét. A döntőben a két magyar szinte végig egymás mellett úszott, a hajrája azonban Kapásnak sokkal jobban sikerült. Az aranyérmet az olasz Simona Quadarella nyerte, aki így a 800, az 1500 és a 400 métert is behúzta gyorson. Kapás három éremmel zárta a kontinensviadalt: korábban 200 méter pillangón megvédte címét, a 4x200 méteres női gyorsváltó tagjaként pedig második lett. A 19 éves Késely a 800 és az 1500 méter gyors után a harmadik számában is negyedik lett.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Kovács Tamás

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!