Pesti Srácok

Készülhetünk az újabb magyar éremre! Milák Kristóf 100 méter pillangón is „letette a névjegyét”

null

Milák Kristóf továbbra is bombaformában: világklasszisunk a második legjobb idővel jutott be az elődöntőbe 100 méter pillangón, ahol Szabó Szebasztián is megméretheti magát. Hosszú Katinkának sajnos nem sikerült a továbbjutás 200 méter háton, ugyanez viszont összejött Burián Katalinnak, aki ott van az elődöntőben.

A 200-on aranyérmes Milák Kristóf, valamint Szabó Szebasztián is bejutott az elődöntőbe 100 méter pillangón csütörtökön, a tokiói olimpia úszóversenyén. Az előfutamban Milák 50.62 másodperces idejénél csak a világcsúcstartó amerikai Caeleb Dressel volt gyorsabb: ő 50.39 másodperces olimpiai rekordot úszott. Ebben aztán benne van egy újabb érem. Szabó 51.67 másodperces idejével a 14. helyen várja a magyar idő szerint péntek 3.30 órától sorra kerülő elődöntőt.

– értékelt Milák.

PestiSracok facebook image

Hosszú Katinkának sajnos nem sikerült a továbbjutás 200 méter háton, sőt, nagyon távol volt tőle. Végül a 20. helyen fejezte be a szereplését. A másik magyar induló, Burián Katalin viszont bejutott az elődöntőbe. A kétszeres Európa-bajnoki bronzérmes Burián 2:09.10 perces idővel nyolcadikként jutott tovább, míg a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú – aki öt évvel ezelőtt Rióban ebben a számban hat századdal maradt le az aranyéremről – 2:12.84 perccel ért célba.

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.