Pesti Srácok

Benne maradt a fejekben az angolok elleni súlyos vereség - Albánia-Magyarország 1-0

Benne maradt a fejekben az angolok elleni súlyos vereség - Albánia-Magyarország 1-0

A mérkőzés hajrájában elért góllal, Albánia 1-0-ra legyőzte Magyarországot a mai világbajnoki selejtezőn, így második szeptemberi vb-selejtezőjét is elveszítette válogatottunk.

Az Anglia elleni súlyos, hazai vereség után muszáj volt talpra állnia válogatottunknak, hiszen továbbra is a vb-kvalifikáció a magyar csapat álma. Ehhez azonban győzni kellett volna Albániában. Az angolok elleni kezdőhöz képest Marco Rossi négy helyen változtatott, részben kényszerűségből, részben taktikai megfontolásokból.

A csapatkapitány Szalai Ádám pozitív koronavírus-tesztje miatt el sem utazhatott Albániába, míg az angolok elleni eltiltása után ismét számításba vehető Nagy Ádám visszakerült a csapatba. Szalai Ádám mellett Schäfer, Kecskés és Bolla maradt még ki a kezdőből, és Nagy Ádámon kívül bekerült Botka, Lang és Gazdag.

A hazaiaknál a kezdőcsapat tagja volt a Fradiból jól ismert Myrto Uzuni és az Empoliban légióskodó Nedim Bajrami, a padon pedig helyet kapott az MTK-ban játszó Ramadani és az ex-diósgyőri Roshi is.

PestiSracok facebook image

A mérkőzést az albánok kezdték aktívabban, az első tíz percben két lehetőségük is volt, és két szögletet is rúghattak. Feltűnő volt, hogy a hazaiak feltolták a védekezésüket a mi térfelünkre, és gyakran már a labdakihozatalunknál letámadtak bennünket, nem egyszer sikerrel. Mintha még érezhető lett volna játékosaink lábában az angolok elleni zakó hatása.

Kleinheisler előtt adódott az első magyar helyzet

A 19. percben Szalai Attila szenzációsan indította az előre iramodó Kleinheislert, aki át is vette a labdát, ám már nem volt helye átemelni a kapust, aki így hárítani tudott. De végre megvolt az első nagy magyar helyzet, amelyet egy perccel később Szoboszlai szöglete követett, mely után Orbán lőtt kapásból fölé.

Elbasan, 2021. szeptember 5.
Sallai Roland (b2) és az albán Marash Kumbulla (b) az Albánia-Magyarország labdarúgó világbajnoki selejtező mérkőzésen az albániai Elbasanban 2021. szeptember 5-én.
MTI/EPA/Malton Dibra

A 23. percben a hazaiak végezhettek el szabadrúgást, ám szerencsére védelmünk tisztázni tudott. A 26. percben egy középpályán történő albán labdaszerzés után Balaj ugrott ki nagy helyzetben, Gulácsi önfeláldozóan vetődött ki, és megszerezte a labdát, igaz, utána mindkét játékost ápolni kellett. A 29. percben Bajrami vezette keresztül a labdát a magyar térfélen, majd lőtt, de lökete elkerülte kapunkat.

Kumbulla kihagyta a kihagyhatatlant

A 31. percben Sallai indította Gazdagot, akit kissé meglökött ugyan az albán hátvéd, de csak éppen annyira, hogy kibillentse egyensúlyából, a bíró azonban a videóbíró ellenőrzése után sem ítélt büntetőt. Maga Gazdag sem reklamált a bírónál. A mérkőzés képe ugyanakkor kiegyenlített lett, immáron többet birtokoltuk a labdát, mint az első negyedórában és mi is veszélyeztettünk az albán kapu előtt.

A 33. percben a meccs eddigi legnagyobb helyzete maradt ki: albán szögletet követően Kumbulla 3 méterről perdített fölé, ajtó-ablak helyzetben. Helyzetek nélküli percek után a 43. percben ismét szöglettel jöhettünk, amelyet ezúttal is Szoboszlai végzett el, ám nem alakult ki gólhelyzet. Nem úgy két perccel később, amikor Szoboszlai lőtt kapura úgy 30 méterről, meg is lepte Berishát, aki csak üggyel-bajjal tudott hárítani. A kipattanót Kleinheisler visszaívelte, ám Szalai Attila már nem tudta kapura kanalazni a labdát. Az első játékrész utolsó percei magyar fölényt hoztak, ám gólt sajnos nem tudtunk szerezni.

Kapust cseréltünk a szünetben

Az első félidő derekán történő ütközés nem múlt el nyomtalanul Gulácsi Péternél, akit a félidőben le kellett cserélni, így a második játékrészre már Dibusz Dénes állt a magyar kapuba. Cseréltek a piros mezesek is, a korábban nálunk is légióskodó Roshi szállt be a hazaiaknál. A második játékrész ott folytatódott, ahol az első abbamaradt: jórészt az albánok térfelén folyt a játék, némi mezőnyfölényben futballoztunk. Hiába azonban a magyar mezőnyfölény, az 51. percben kis híján mégis Albánia jutott vezetéshez. Balaj lépett ki a balösszekötő helyén, laposan kapura is lőtt, ám szerencsére csak az oldalhálót találta el. Nagy lehetőség volt...

Elbasan, 2021. szeptember 5.
Willi Orbán, Botka Endre és Lang Ádám (b-j) az Albánia-Magyarország labdarúgó világbajnoki selejtező mérkőzésen az albániai Elbasanban 2021. szeptember 5-én.
MTI/EPA/Malton Dibra

A 63. percben cseréltek az albánok, Bajrami helyett Laci folytatta. Kisvártatva változtatott Marco Rossi is, Gazdag helyett Sallói Dániel állt be. A 71. percben nagyon szép albán támadást láthattunk, a csereként beállt Cekici lépett ki, és került nagy helyzetbe, Dibusz azonban bravúrral hárítani tudott. Három perccel később Sallai lerántása után veszélyes helyről jöhettek szabadrúgással az albánok, de szerencsére a sorfalba vágták a labdát. A 78. percben Gjasula kapott sárgát Kleinheisler lerántásáért, két perccel később pedig Orbán "sárgult be", aki így nem játszhat majd Andorra ellen. A szabálytalanság utáni szabadrúgást Uzuni a sorfalba lőtte.

Albán gól a hajrában

A 83. percben Kleinheislert kellett ápolni, miután ütközött Uzunival. Két perccel később Laci iramodott meg a saját térfelén megszerzett labdával, mintegy 20 méterről lövésre szánta el magát, de szerencsére jócskán fölé szállt a bombája. Újabb kép perc elteltével Szalai Attila ugratta ki Szoboszlait, aki ballal, laposan lőtt, de lövése elsuhant a bal kapufa mellett. Az ellentámadásból - amely úgy tűnt, hogy egy Fiolával szembeni szabálytalansággal indult - a csereként beállt Broja nyargalt el a jobbösszekötő helyén, és éles, nagy erejű lövése utat talált a magyar kapuba (1-0). Megszerezte a vezetést Albánia, s bár Marco Rossi rögtön cserélt, Varga Rolandot és Hahn Jánost, majd később még Nikolicsot is pályára küldte, már csak kevés idő volt hátra. A játékvezető négy perces hosszabbítást rendelt el, de sajnos csak szabadrúgásig, illetve kakaskodásig jutottunk, gólig nem...

A mérkőzés összképét, és különösen a második félidőben látottakat tekintve sajnos nem mondható érdemtelennek az albán válogatott győzelme, mert a hazaiak kezdeményezőbbek voltak és több helyzetet dolgoztak ki, mint a mieink. Ennél is fájóbb azonban, hogy ezzel a vereséggel elszállni látszanak a vb-kijutással kapcsolatos reményeink is...

Vezető kép: MTI/EPA/Malton Dibra

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Elviselhetetlen igazságtalanság, börtönévek, kegyelem és szabadulás - Budaházy György és öt társa a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2023 május 5.
Nem mindennap láthat a néző olyan műsort, mint a legutóbbi másfél órás Polbeat, amelyben Budaházy György és a Hunnia-ügy négy másik vádlottja, Szász Endre, Nagy Zoltán, Dr. Szücsi Frigyes és Fábián Róbert szólalt meg, a kegyelmükért és szabadulásukért talán legtöbbet tevő jogvédővel, Gaudi-Nagy Tamással együtt. Vendégeinkkel a Novák Katalin államfő által a Szentatya látogatása alkalmából kihirdetett kegyelem után beszélgetett Füssy Angéla oknyomozó újságíró és Huth Gergely főszerkesztő, akik rákérdeztek a szabadulás körülményeire, a börtönélet mindennapjaira, a köztörvényes rabtársak viszonyulására, a fegyőrök viselkedésére éppúgy, mint ahogy arra is: volt-e, amit megbántak, vagy ma már másképp csinálnának, mint akkor, 2002 és 2006 között, a Hunnia Mozgalom névre keresztelt ellenállási hálózatukban?

Dobrev Klára, az orléans-i szűz? – Gav Duncan, Szalai Szilárd, Stefka István és Huth Gergely a Polbeatben (visszanézhető)

‎Polbeat 2023 május 13.
"És azt hallottad, hogy Gyurcsányné Dobrev Klára fehér ruhában tüntetett a rendőri erőszak ellen?" – hullámzik végig a közösségi médián a pesti vicc múlt vasárnap óta, amikor is az ország közéleti témákra és balos valóságshow-kra fogékony része a Karmelita előtt készült fotókon szembesülhetett a nem mindennapi látvánnyal. Közben az is kiderült, hogy a guruló dollároknak is van "ára", hiszen David Pressman és az USA nagykövetsége most olyan pályázatot írt ki magyarországi "független" szerkesztőségek számára, amelyben a támogatási összeg attól függően módosulhat, hogy a szerkesztőség mennyiben szolgálja az Egyesült Államok érdekét. Mondhatni, szerződésbe foglalják a hazaárulást. Minderről a momentumos őrjöngő tüntetők támadását elszenvedő Szalai Szilárd kollégánkkal és a patrióta médiatér legmagyarabb skótjával, azaz Gav Duncannal beszélgetett a Polbeatben Huth Gergely és Stefka István.