Pesti Srácok

Magyar sikerek a vizes Eb-n – Milák Kristóf országos csúccsal ezüst-, Mihályvári-Farkas Viktória aranyérmes

Magyar sikerek a vizes Eb-n – Milák Kristóf országos csúccsal ezüst-, Mihályvári-Farkas Viktória aranyérmes

Milák Kristóf országos csúccsal ezüstérmet nyert száz méter gyorson szombaton, a római úszó Európa-bajnokságon. A számot a román David Popovici világcsúccsal nyerte. A 200 méter pillangó 21 éves magyar olimpiai bajnoka 47.47 másodperccel csapott célba, ezzel a szám másik magyar döntősének, a 48.01-gyel ötödik Németh Nándornak a rekordját (47.69) adta át a múltnak. A 17 éves román Popovici 46.86 másodperces világcsúccsal diadalmaskodott; a brazil Cesar Cielo Filho rekordját (46.91) döntötte meg, amely 2009-ben ugyanebben az uszodában született, cápadresszben. Mihályvári-Farkas Viktória arany-, Jakabos Zsuzsanna pedig ezüstérmet nyert 400 méter vegyesen a római úszó Európa-bajnokságon. Mihályvári később ráduplázott az aranyra, Jakabos Zsuzsanna pedig megszerezte a nap harmadik magyar ezüstjét is.

Mihályvári-Farkas Viktória arany-, Jakabos Zsuzsanna pedig ezüstérmet nyert 400 méter vegyesen a római úszó Európa-bajnokságon. A magyar küldöttség Mihályvári-Farkas Viktória révén megszerezte második aranyérmét, valamint három ezüstöt szerzett szombaton a római úszó Európa-bajnokságon. Az FTC 18 éves versenyzője 400 méter vegyesen diadalmaskodott 4:37.56 perccel, míg a második helyen a tizedik kontinensviadalán szereplő, 33 esztendős Jakabos Zsuzsanna végzett 4:39.79-cel.

Emlékezetes teljesítményt nyújtott Milák Kristóf, aki 100 méter gyorson 47.47 másodperces országos csúccsal lett második. Csak a románok 17 éves szupersztárja, David Popovici győzte őt le, aki 46.86-os világcsúcsot úszott. A brazil Cesar Cielo Filho 46.91-es rekordját döntötte meg, amely 2009-ben ugyanebben az uszodában született. A szám másik magyar versenyzője, a korábbi, 47.69-es országos rekordot tartó Németh Nándor 48.01-gyel ötödik lett. Ugyancsak a második helyen végzett 200 méter háton Kovács Benedek. A BVSC 24 esztendős úszója – aki a hazai rendezésű, idei világbajnokságon döntős volt – a pénteki előfutamban felállított egyéni legjobbját (1:56.81) alaposan megjavítva, 1:56.03 perccel csapott célba, első nagy nemzetközi sikerét aratva ezzel. A szám másik magyarja, Kós Hubert 1:57.84-gyel a nyolcadik lett. Az elődöntőben szereplő magyarok közül hárman is bejutottak a vasárnapi fináléba, Milák ráadásul 100 méter pillangón a legjobb idővel.

Női 200 méter gyorson Késely Ajna végül visszalépett az elődöntős szerepléstől – a vasárnapi 1500 méter gyorsra pihen rá –, így a magyar színeket csak a szám junior Európa-bajnoka, Pádár Nikolett képviselte. A 16 esztendős úszó, aki délelőtt 1:59.62 perccel ötödikként jutott tovább, az elődöntőben egyéni csúcsát (1:57.91) megjavítva, 1:57.80-nal újra az ötödik helyet szerezte meg összesítésben.

PestiSracok facebook image

Ezt követően jött a férfi 100 méter pillangó. Miláknak, a szám címvédőjének, olimpiai ezüstérmesének és újdonsült világbajnokának mindössze 14 perce volt a regenerálódásra a 100 méter gyors után. A Honvéd klasszisát csak megszorongatni tudták, 51.01-gyel az első helyen került a fináléba, míg a szám másik magyarja, Kós Hubert 51.69-cel nyolcadikként "csúszott" be. Férfi 200 méter mellen nem volt esélyük továbbjutni a magyaroknak, ugyanakkor a vegyes specialista Verrasztó Dávid (2:12.64) és Zombori Gábor (2:13.47) is javítani tudott délelőtti idején: előbbi a 12., utóbbi a 15. helyen végzett.

A magyar küldöttség a szombati versenynapot követően két arannyal, négy ezüsttel és két bronzzal az éremtábla harmadik helyén áll a házigazda olaszok, illetve a hollandok mögött.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Illyés Tibor

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.