Pesti Srácok

Ryan Mmaee a saját jutalékáról is lemondott, csak hogy mehessen a Fradiból

Ryan Mmaee a saját jutalékáról is lemondott, csak hogy mehessen a Fradiból

Ryan Mmaee nem lett a Fradi-szurkolók kedvence, éppen ezért érdekes megvizsgálni távozásának körülményeit. Gyógyír lehet a játékos viselkedésére a Fradi-drukkereknek, hogy a marokkóinak a saját jutalékáról is le kellett mondania a távozás érdekében.

A Ferencváros péntek este jelentette be hivatalos oldalán, hogy távozik a csapattól Ryan Mmaee, aki két évig volt a zöld-fehérek játékosa. Ez alatt 73 meccsen 32 gólt szerzett. Mmaee az angol másodosztályban, a Championshipben feljutásért küzdő Stoke Cityhez igazolt, a hírek szerint kétmillió euróért, ami a bónuszokkal együtt akár meg is duplázódhat.

Az NB1.hu úgy tudja, hogy a Ferencváros nehéz helyzet elé állította a tárgyalások során a 25 éves marokkóit. Eredetileg ugyanis úgy volt, hogy amennyiben az FTC értékesíti egy másik klubnak a támadó játékjogát, abból öt százalék Mmaee markát üti. Csakhogy a Stoke egyfajta nyomást helyezett kiszemeltjére azzal, hogy gyors döntést akart, a Fradi pedig – a klubon is múlt a tárgyalás eredményessége – ezt kihasználva elérte, hogy Ryan Mmaee lemondjon erről a nem csekély összegről. A Ferencváros vezetői így szereztek viszonylag gyorsan százezer eurót – közel negyvenmillió forintot –, és talán még a szurkolóik többségét is kiszolgálták azzal, hogy elbúcsúztak az utóbbi időben nem túl népszerű játékostól, akinek eladásával egyébként a Fradi – az NB1.hu értesülése szerint – bombaüzletet csinált, hiszen két éve néhány százezer euróért vásárolta meg, most pedig milliókért tudta értékesíteni.

Forrás: NB1.hu; Fotó: Twitter

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Varga Judit a PS-nek: bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak (Videó)

Exkluzív 2023 november 16.
Európa nyugati fele a progresszív, nyitott határokat hirdető bevándorláspolitikának köszönhetően a 25. órába lépett. Most már a valóság ott üvölt és dörömböl minden választópolgár ajtaján, fogalmazott lapunknak adott interjújában Varga Judit. Az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnöke kiemelte, egyértelmű ok-okozati összefüggés áll fenn a nyugati modern antiszemitizmus megjelenése és az illegális bevándorlás között. Hozzátette, néhány évvel ezelőtt nagyon hevesen támadták Magyarországot azért, mert itt állítólag antiszemitizmus van, holott ez a legbiztonságosabb hely zsidó honfitársaink számára ma Európában. Varga Judit úgy fogalmazott a migránsok kötelező elosztása kapcsán, amennyiben Magyarország pert veszítene ebben az ügyeben, akkor kényszerítő bírságot rónának ki hazánkra, mintegy 16 ezer eurót naponta. Persze a 22 ezer eurón felül, amit a be nem fogadott migránsokért kellene fizetni fejenként. A bizottsági elnök az EP-választással kapcsolatban úgy fogalmazott, készül a feladatra, a Fidesz hivatalos EP-listája majd január/február környékén lesz hivatalos. Varga Judit kiemelte, egyre kellemetlenebb az Európai Bizottság számára is, hogy a még mindig a maradéktalanul teljesített magyar igazságügyi reformokat bírálják. Úgy fogalmazott, bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak ezekben az ügyekben. Részletek a videóban.