Pesti Srácok

Megszületett a döntés: a Mol-csoport leányvállalata lesz az Újpest FC többségi tulajdonosa

Megszületett a döntés: a Mol-csoport leányvállalata lesz az Újpest FC többségi tulajdonosa

Az Újpest 1885 Futball Kft. megállapodást kötött a Mol Vagyonkezelő Zrt.-vel, amelynek értelmében a Mol-csoport leányvállalata többségi tulajdont szerez a labdarúgóklubot üzemeltető cégben.

– írta közleményében kedden délután az olajipari vállalat, amely hozzátette: ezzel az üzlettel "új távlatok, erőforrások és lehetőségek nyílhatnak meg a klub előtt, ami az építkezés és a sikerek egyik alapja". A közlemény emlékeztetett rá, hogy a Mol az egyik legnagyobb támogatója a magyar labdarúgásnak, kiemelt partnere a magyar szövetségnek (MLSZ) és a férfi válogatottnak. A Mol 2020 óta a Mol Magyar Kupa névadó szponzora, és támogatóként határon túl is segíti az ACS Sepsi OSK Sepsiszentgyörgy, az FC DAC 1904, a Topolyai SC és az NK Osijek építkezését. A vállalat szerint az egész magyar futball hasznára válhat az, hogy tulajdonosként többet tehet az Újpest FC sikereiért.

PestiSracok facebook image

– idézte a közlemény Ratatics Pétert, a Mol lakossági szolgáltatásokat irányító vezetőjét, aki a Mol-csoportot fogja képviselni az Újpest Football Clubban. A klubot 2011 őszétől a belga Roderick Duchâtelet birtokolta, aki több mint 12 éve csaknem 95 százalékos tulajdonrészt vásárolt meg az egyesületet addig működtető City Budapest Zrt-től. Ugyanakkor a csapat értékesítése évek óta napirenden volt: 2021 májusában már született megállapodás a klub eladásáról, 2022 júliusában viszont Duchâtelet jelezte, hogy a vevő a határidőig nem fizette ki a vételárat, így az üzlet meghiúsult.

– mondta a Mol közleménye szerint a megállapodást követően Roderick Duchâtelet.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!