Pesti Srácok

Magabiztos sikerrel javítottunk a hollandok elleni vereség után - Női vízilabda csoportmérkőzés: Magyarország-Kanada 12–7

Magabiztos sikerrel javítottunk a hollandok elleni vereség után - Női vízilabda csoportmérkőzés: Magyarország-Kanada 12–7

Második csoportmeccsét játszotta a magyar női vízilabda-válogatott a párizsi olimpián. Ezúttal Kanada ellen szálltak medencébe a lányok és elsősorban Keszthelyi Rita klasszis teljesítményének köszönhetően sikerült kiköszörülni a hollandok elleni csorbát. Sima győzelmünknek köszönhetően gyakorlatilag máris elértük a minimális célt, a csoportból történő továbbjutást.

Csapatunk vereséggel kezdte az olimpiai tornát, hiszen az első fordulóban két góllal kikaptunk Hollandiától. Ez a vereség még nem végzetes, hiszen a csoportból történő továbbjutást remélhetőleg nem fogja majd veszélyeztetni, igaz, ehhez mindenképpen győzni kellett ma Kanada ellen. A juharlevelesek egykor a világ legjobbjai közé tartoztak, manapság kissé visszaestek, de lebecsülni semmiképpen nem lehetett őket.

Kiválóan kezdtük a mérkőzést, rögtön az elején két gyors gólt szereztünk. A forgatókönyv mindkétszer ugyanaz volt: Keszthelyi Rita ragyogó centerezését Parkes Rebecca belőtte. Különösen a második Parkes-találat volt élményszámba menő, amikor svédcsavarral lőtt a bal sarokba. A kanadaiak szépítő gólja után ismét csapatkapitányunk, Keszthelyi villant meg, pompás, kapufás góllal növelte előnyünket. A negyed végén Parkes harcolt ki egy ötméterest, amit Keszthelyi kíméletlenül bevágott, így magabiztos előnyt építettünk fel (4-1). A második negyedben kissé visszaesett a játékunk, miközben a kanadaiak is elkezdték értékesíteni a helyzeteiket. A felváltva születő találatoknak köszönhetően a háromgólos előny maradt, de figyelmeztető jel volt, hogy ez a negyed döntetlen lett (7-4).

Keszthelyi Rita (j) klasszis teljesítményt nyújtott, góljaival és gólpasszaival oroszlánrészt vállalt a mieink győzelméből.<br />Fotó: MTI/Kovács Tamás
Keszthelyi Rita (j) klasszis teljesítményt nyújtott, góljaival és gólpasszaival oroszlánrészt vállalt a mieink győzelméből.
Fotó: MTI/Kovács Tamás
PestiSracok facebook image

A harmadik negyed gólcsendet hozott mindkét oldalon. Ami persze ebből nekünk érdekes volt, az a mieink góltalansága, hiszen magabiztosan vezettünk, ám mégis: emberelőnyben is elfogyott a vállalkozó kedv, volt előnyünk, amikor kapura se lőttük a labdát, és többször is kontrát fújtak ellenünk a bírók. Nagy szerencse volt, hogy a kanadaiak se sziporkáztak elöl, így sokáig maradt a háromgólos előnyünk. A negyed utolsó percében azonban ötméterest kapott Kanada, amit értékesítettek is, így feljöttek két gólra (7-5). Szerencsére Garda Kriszta emelésébe Keszthelyi belepaskolt, ami így a hálóba került, így a lefújáskor ismét hárommal vezettünk (8-5).

Nagyon fontos volt, hogy Vályi Vanda elhozta a labdát az utolsó negyed ráúszásánál, így mi támadhattunk először és Garda ezúttal már érintés nélkül vágta a hálóba a labdát. Rendkívül fontos találat volt! A kanadai támadás során labdát szereztünk, és az ellentámadásból Vályi szélről betalált (10-5). Elöl továbbra is gyakorta ítéltek ellenünk kontrát, ám ennek ellenére előnyünket sikerrel tudtuk őrizni, mert a védekezésünk rendben volt. Újabb két gólunkra csak egy kanadai válasz érkezett, így a mérkőzés hajrájára kialakult az eddigi legnagyobb különbség (12-6). A kanadai csapat szerzett még egy gólt, de ez csupán szépségtapasz volt számukra, győzelmünket szerencsére nem befolyásolta.

Kanada tehát kipipálva, és lányaink a szerdai szabadnapot követően legközelebb pénteken este, Kína ellen mérkőznek majd. Bár a kínaiak ma megszorongatták a bennünket legyőző Hollandiát, ám ellenük is a győzelmi reményeink lesznek.

Vezető kép: MTI/Kovács Tamás

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.