Pesti Srácok

Öt forduló után is hibátlan férfi A-csapatunk a hazai rendezésű sakkolimpián!

Öt forduló után is hibátlan férfi A-csapatunk a hazai rendezésű sakkolimpián!

Rapport Richárd ragyogó partit játszva, a sötét bábukat vezetve is legyőzte a korábbi olimpiai- és világbajnok Vaszil Ivancsukot a budapesti sakkolimpia mai játéknapján. Miután a másik három parti döntetlennel ért véget, így Magyarország A-csapata Ukrajnát is legyőzte (2,5-1,5), amellyel továbbra is maximális pontszámmal áll a nyílt verseny élbolyában!

Nagyszerűen rajtolt a magyar férfi A-válogatott a sakkolimpia nyílt versenyében a hazai rendezésű sakkolimpián. Az első négy fordulóban sorrendben Salvador, Peru, Ausztria és Olaszország volt a mieink ellenfele. Bár egyik válogatott sem tartozik a világ közvetlen élmezőnyébe az Élő-pontszámok alapján, különösen az osztrákok és az olaszok ellen komoly fegyvertény volt az elért győzelem.

A mai, ötödik játéknapon Ukrajna várt a mieinkre, amely hozzánk hasonlóan hibátlan mérleggel rendelkezett az első négy forduló után, és amelynek színeiben két kimagasló képességű sakkozó, Ivancsuk és Ponomarjov is asztalhoz ült a mieink ellen. Nálunk ma Lékó Péter volt pihenőn, így a Rapport, Sjugirov, Berkes, Gledura kvartett mérkőzött meg az ukránokkal. Az első táblán Rapport Richárd a korábbi négyszeres olimpiai bajnok, kétszeres világbajnok, Vaszil Ivancsuk ellen játszott. Az előny Ivancsuknál volt, hiszen ő kezdhetett a világos bábukkal. Izgalmas, remek partit vívtak egymással, amelynek végén Rapport megadásra késztette az ukránok kiválóságát. Mint kiderült, ez a győzelem döntő jelentőségű volt.

Az ukránok elleni meccs legizgalmasabb partija a harmadik táblán zajlott, Berkes Ferenc és Anton Korobov között. Bár az ukrán jóval magasabb Élő-pontszámmal rendelkezik, ráadásul ő vezethette a világos bábukat, Berkes hatalmas küzdelemre késztette az esélyesebb Korobovot, akivel szemben sötéttel is gyalogelőnyt tudott elérni és két bástyával sarokba szorította az ukrán királyát. A győzelem ugyan nem lett meg, de Korobov nem tudott mit kezdeni Berkes támadásával, így döntetlent kért, márpedig Rapport győzelmének köszönhetően a remi is nekünk kedvezett.

PestiSracok facebook image
Berkes Ferenc nagymester, nyolcszoros magyar bajnok a 45. sakkolimpia ötödik fordulójában ragyogó partiban sötéttel remizett az ukrán Korobov ellen, amellyel csapatunk végül megnyerte az Ukrajna elleni csatát.<br />Fotó: MTI/Illyés Tibor
Berkes Ferenc nagymester, nyolcszoros magyar bajnok a 45. Sakkolimpia ötödik fordulójában ragyogó partiban sötéttel remizett az ukrán Korobov ellen, amellyel csapatunk végül megnyerte az Ukrajna elleni csatát.
Fotó: MTI/Illyés Tibor

Ezzel férfi A-válogatottunk az eddigi legerősebb riválist is legyőzte, amellyel továbbra is hibátlan mérleggel áll. A legmagasabban kvalifikált ellenfelekkel persze majd csak ezután kell majd farkasszemet nézni, de a dobogóközeli helyezés elérésére – amely legerősebb csapatunk számára a titkos cél volt az olimpia előtt – továbbra is minden esély megvan.

Természetesen a nyílt versenyben induló másik két csapatunk és a női mezőnyben asztalhoz ülő három válogatottunk is folyamatosan vívja a meccseit. Itt már némiképp felemás volt a mai kép. Férfi B-válogatottunk 2,5-1,5-re kikapott Chilétől, a C-csapatunk viszont 4-0-ra legyőzte Libanont. A hölgyeknél az A-csapatunk 4-0-ra nyert Észtország legjobbjai ellen, második csapatunk Ecuadorral mérkőzik, és bár a találkozó még tart, biztosan győzünk, C-csapatunk viszont valamennyi táblán kikapott Romániától (0-4).

A budapesti sakkolimpia jövő héten is folytatódik, a legfontosabb történésekről portálunkon folyamatosan beszámolunk majd.

Vezető kép: Rapport Richárd nagy bravúrt mutatott be, hiszen a sötét bábukat vezetve legyőzte az ukránok korábbi olimpiai- és világbajnok klasszisát, Ivancsukot. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.