A Magyar Sport Napja alkalmából Szívós István, Hegedüs Csaba és Hámori Jenő kapta meg idén a Csík Ferenc-díjat. A kiemelkedő edzőket is jutalmazták, mások mellett a hátrányos helyzetűekkel, elsősorban a roma fiatalokkal foglalkozó Pisont István is Bay Béla-díjban részesült.
Szívós István, Hegedüs Csaba és Hámori Jenő kapott idén Csík Ferenc-díjat a Magyar Sport Napja alkalmából. Szívós István olimpiai, világ- és Európa-bajnok vízilabdázó, a Nemzetközi Úszó Hírességek Csarnokának tagja; Hegedüs Csaba, az 1972-ben a 100. magyar olimpiai aranyérmet nyerő birkózó, majd később sikeres szövetségi kapitány és szövetségi elnök, a Birkózó Hírességek Csarnokának tagja; valamint Hámori Jenő, az 1956-os melbourne-i olimpián aranyérmes kardvívó-csapat tagja az indoklás szerint kiemelkedő sportteljesítményével és sportolói életművével érdemelte ki a kitüntetést. Az Egyesült Államokban élő Hámori helyett felterjesztője, Boczkó Gábor, a Magyar Vívó Szövetség igazgatója vette át a díjat.
A díjakat Szabó Tünde sportért felelős államtitkár és Fazekas Attila Erik helyettes államtitkár adta át a Magyar Tudományos Akadémián megtartott pénteki ünnepségen, amelyen 15 sportembert díjaztak, további heten kaptak miniszteri elismerő oklevelet. Szabó ünnepi beszédében emlékeztetett: a kormány 18 évvel ezelőtt határozott arról, hogy május 6-át a magyar sport hivatalos napjává nyilvánítja. „Tisztelegve a magyarországi sport alapjait lerakó nemes elődök előtt és elismerve az annak sikeréért és népszerűsítéséért fáradozók munkáját, díjakat alapítottunk, hogy a magyar nemzet nevében köszönetünket tudjuk kifejezni a hazai sportélet kiválóságai: sportolók, és segítőik előtt, és követendő példaként állítsuk őket a felnövekvő generáció elé” – hangoztatta az államtitkár.
Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke azt emelte ki, hogy a Magyar Sport Napját azért most ünnepelik, mert 1875. május 6-án Budapesten tartották a kontinens első szabadtéri sportversenyét. Kiemelkedő edzői tevékenysége és jelentős nevelő-oktató munkája, valamint edzői életműve elismeréseként Bay Béla-díjban részesült Pisont István, a hátrányos helyzetű, elsősorban roma származású, utánpótláskorú labdarúgó fiatalok támogatásáért; Kotsis Attiláné, a magyar röplabdázás történetének kiemelkedő egyénisége, a Nemzetközi Röplabda Szövetség Halhatatlanok Csarnokának tagja, valamint Sáfár László karatemester.
Forrás és fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS