Az LMP országgyűlési képviselőjeként indult, a szocialisták kitartottja lett, végül a Momentum frakciójában kapott helyet. Ez a baloldali “megújuláshoz” vezető átalakulás, amelyen Kassai Dániel, XVIII. kerületi önkormányzati képviselő is keresztülment. A most éppen momentumos politikus bruttó 4 millió forintos megbízási szerződést fogadott el a hírhedt kispesti szocialistáktól, éppen akkor, amikor visszalépett Kunhalmi Ágnes javára a 2018-as országgyűlési választáson. Majd mindezt letagadta a vagyonnyilatkozatában. Az LMP ugyan kizárta a húzásért, a Momentum azonban keblére ölelte Kassait, aki mindent tagad, és perrel fenyegetőzik. A DK-s Szaniszló Sándornak azonban a vesztegetés jut eszébe az ügyről. Még akkor is, ha szerinte ilyen nem történt.
Kassa Dániel még az LMP színeiben indult a 2018-as országgyűlési választáson a XVIII. kerületet magába foglaló választókerületben, ahol legfőbb kihívója az akkor végül mandátumot szerző Kunhalmi Ágnes volt. A tavalyihoz hasonló ellenzéki összefogásról akkor még szó sem volt, Kassai pedig igencsak jól állt, Kunhalmi egyetlen baloldali kihívójaként a felmérések szerint 14 százalék körüli volt a támogatottsága a választókerületben. Nem sokkal a választások előtt azonban váratlant húzott Kassai, és visszalépett Kunhalmi javára, aki így a szavazatok 46 százalékát begyűjtve 6 százalékpontot vert a kormánypártok második helyen befutó jelöltjére. Vagyis nagyon valószínű, hogy Kunhalmi csak Kassai visszalépésének köszönhetően húzta be a kerületet. A jelenleg önkormányzati képviselőként tevékenykedő politikus magánakciója, amivel visszalépett Kunhalmi javára, akkora felháborodást váltott ki pártján belül, hogy ki is zárták az LMP soraiból.
Az előzmények ismeretében tehát különösen izgalmas az a szerződés, amit éppen a váratlan visszalépéssel közel egyidőben fogadott el Kassai, és amelynek értelmében havi bruttó 350 ezer forintot kapott a szintén szocialista vezetésű XIX. kerületi önkormányzattól. A jó kereseti lehetőségek miatt is hírhedt kispesti, szocialista vezetésű önkormányzat megbízása 2018. április 1-jén, azaz az országgyűlési választások előtt alig egy héttel lépett érvénybe. A havi bruttó 350 ezer forintos megbízási szerződés egy évre szólt, a momentumos politikus pályázatfigyelőként tevékenykedett a megbízás szerint, így összesen több mint 4 millió forintot vehetett fel. Kassait, aki akkoriban a XVIII. kerületi önkormányzati képviselője volt, a kispesti önkormányzat olyan feladatokkal bízta meg, mint a pályázatok felkutatásában való közreműködés, előkészítési folyamatok és a partnerekkel való kapcsolattartás. Csakhogy erről a milliós juttatásról egy szóval sem emlékezett meg a vagyonnyilatkozatában.
A képviselő “feledékenysége” azért is érdekes, mert egy évvel később – tehát abban az időszakban, amikor a befolyt pénzről nyilatkoznia kellett volna – már a vagyonnyilatkozatok szogorításának élharcosaként lépett fel, sorra indítványozva a hatályos jogszabályok megváltoztatására vonatkozó népszavazásokat. Az egyik ilyen népszavazási kérdés például az lett volna:
Egyetért-e Ön azzal, hogy az Országgyűlés írja elő a törvény alapján vagyonnyilatkozat-tételre kötelezett személyek vagyonnyilatkozataiban foglaltak helytállóságának rendszeres, kötelező, a hatósági nyilvántartásokban foglalt adatokkal való összevetéssel történő vizsgálatát?
Míg máskor a képviselők családját, illetve Orbán Viktor miniszterelnököt kívánta népszavazás útján átvilágítani.
A PestiSrácok.hu stabja megpróbálta megtudni, hogy mégis milyen megfontolásból hagyta ki a bő 4 millió forintos szerződést vagyonnyilatkozatából, Kassai azonban zavarodottan perrel fenyegetőzött az ügyről tudósítani merészelő portálok ellen.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS