Pesti Srácok

Szankciókat követelnek a lengyelek az orosz mezőgazdasági termékekre

Szankciókat követelnek a lengyelek az orosz mezőgazdasági termékekre

Lengyelország szankciókat fog követelni az Európai Uniótól az orosz mezőgazdasági termékek behozatalára - idézte Andrzej Sados lengyel uniós nagykövetet a PAP hírügynökség.

- mondta Sados a PAP szerint.

Az Európai Bizottság a hét elején június 5-ig korlátozásokat vezetett be az ukrán búza, kukorica, repcemag és napraforgómag behozatalára, hogy enyhítse az ezen árukból Bulgáriában, Magyarországon, Lengyelországban, Romániában és Szlovákiában kialakult túlkínálatot.

PestiSracok facebook image

Amióta Oroszország tavaly megkezdte ukrajnai invázióját, az EU 10 szankciócsomagot fogadott el orosz magánszemélyek és vállalatok ellen - jelentette a Reuters. Lengyelország áprilisban új büntetőintézkedés-csomagot javasolt Moszkvával szemben, beleértve a csővezetékes olaj- és gyémántimport tilalmát.

Forrás: Guardian; Fotó: MTI/AP/Andrij Kravcsenko

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!