Úgy kell megvalósítani a szuverenitásunkat, hogy közben globális együttműködéseket építünk, ez a rendeltetése a CPAC Hungarynek is – mondja Szánthó Miklós. Az Alapjogokért Központ főigazgatójával a május 4-én és 5-én esedékes konzervatív összejövetel apropóján adott interjút a Mandinernek.
Szánthó Miklós kiemelte, tíz-húsz évvel ezelőtt értelmetlen lett volna egyáltalán nemzetközi jobboldalról beszélni. A főigazgató szerint ezen a területen óriási előrelépés történt, egyre több konzervatív szereplő érti meg világszerte, hogy nem szabad a liberálisok szabályai szerint játszani. Hozzátette:
Az egyik ilyen meghaladandó „szabály”, hogy a nemzeti erők fogalmilag képtelenek nemzetközi együttműködésre. Ez azonban optikai csalódás: a valóság az, hogy az Isten, haza, család hármas egysége mint civilizációs alap közös a Potomactól a Dunáig, ráadásul éppen ezt az alapot éri többdimenziós támadás a progresszív baloldal részéről.
Szánthó Miklós szerint egyfajta bumeránghatásként ez az, ami segíti az összemozgást. Elmondása szerint egyáltalán nem véletlen, hogy a washingtoni, tokiói, mexikóvárosi vagy épp São Paulo-i CPAC-eken a család, a gyermekvédelem volt az egyik kiemelt téma.
Mindenhol érzik – és sok esetben szenvedik is –, hogy a woke, az eltörlés kultúrája, a politikai korrektség, a genderideológia, nevezzük akárhogy ezt az elmebajt, ugyanazt a teremtett rendet és józan észt veszi célba, és igyekszik, ahogy divatosan mondják, „dekonstruálni”. A planetáris támadásra pedig szintén hasonló szintű koordinációval adhatunk választ. És ennek nem egyedüli, de jelentős szimbóluma a CPAC.
-jelentette ki a főigazgató.
Úgy kell megvalósítani a szuverenitásunkat, hogy közben globális együttműködéseket építünk
Szánthó Miklós kiemelte, a magyarországi az egyedüli európai CPAC, az egyedüli kontinentális hub, ami összevonzza Budapestre a világ jelentős jobboldali szereplőit. Hozzátette,
Magyarországnak, benne az egész magyar jobboldalnak önmagán, az ország formális méretén jóval túlmutató ereje van.
Elmondása szerint fontos politikai képesség a stratégiai nyugalom, és legalább ilyen fontos a geostratégiai ügyesség: hogy egy országnak legyen geopolitikai elképzelése regionális, de akár globális szerepéről is. Magyarország esetében ez az összekapcsoltság, a connectivity, hogy hídzóna legyen a kialakulóban lévő multicentrikus világban, ennek révén annak elérése, hogy minimum senki ne legyen ellenérdekelt Magyarország sikerében.
Ebben pedig a magyar jobboldali közösségre az a szerep hárul, hogy a saját nemzetközi politikai ökoszisztémájában csomóponti szerepet töltsön be.
-fogalmazott.
A magyar jobboldalon nincs semmiféle Amerika-ellenesség
Szánthó Miklós úgy fogalmazott, szellemileg mindig kihívás olvasni a balos hőbörgéseket. Akkor is, mikor azt írják, nem is érkeznek „sztárok” a CPAC Hungaryre. Egyszer arról írnak, hogy „szélsőjobboldali szupertalálkozó” készül, aztán meg azt, hogy nincs is itt semmi látnivaló. A főigazgató elmondása szerint:
két hivatalban lévő miniszterelnök, két volt miniszterelnök, négy pártelnök, két kongresszusi képviselő, két amerikai tagállami miniszter, volt és leendő szenátorok érkeznek, valamint számtalan képviselő Európából, politikusok, újságírók Dél-Amerikától Izraelig.
Szánthó Miklós hozzátette, nem érzi az elszigeteltséget, sem a politikai súly hiányát. Az irigykedést meg a frusztrációt igen – már a baloldal részéről.
A teljes interjú ITT tekinthető meg
Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/Lakatos Péter
Facebook
Twitter
YouTube
RSS