A magyarok háromnegyede elutasítja a “börtönbizniszt” – ismertette a Századvég Alapítvány kedden az MTI-vel a témában készült felmérésének eredményét.
A közlemény felidézte, hogy az elmúlt időszakban komoly közéleti vitát váltottak ki azok a kártérítési eljárások, amelyek eredményeként a magyar állam jelentős összegeket lenne köteles fizetni az elítélt bűnelkövetőknek a fogva tartás körülményeire hivatkozva. A Századvég megvizsgálta a lakosság álláspontját ebben a kérdésben. Mint írták, a kutatás szerint az amerikai milliárdoshoz, Soros Györgyhöz köthető NGO-k közreműködésével indult eljárásokról negatívan vélekednek a magyar választók. A megkérdezettek több, mint háromnegyede (78 százalék) nem osztja az említett NGO-k álláspontját a kártérítések jogosságáról, és mindössze a 14 százalékuk helyezkedett eltérő álláspontra. A véleménnyel nem rendelkezők aránya e kérdésben 8 százalék – részletezték.
Hozzátették: a felmérés rávilágít arra, hogy a jobboldali szavazók 86 százaléka és a középen állók közel háromnegyede (73 százalék) elutasítja a jogvédő szervezetek által preferált kártérítési gyakorlatot; az eltérően vélekedők aránya e közegekben 7 és 19 százalék, a véleménnyel nem rendelkezőké 7, illetve 8 százalék. Hasonló az arány a baloldali szavazók körében is: e választók több, mint kétharmada (69 százalék) ellenzi a szóban forgó kártérítések kifizetését; ezzel szemben a 23 százalékuk jogosnak véli, 8 százalékuk pedig nem alkotott véleményt ebben a kérdésben – ismertette a Századvég.
Forrás: MTI; Fotó: Századvég
Facebook
Twitter
YouTube
RSS