Pesti Srácok

Százötvenezer dollár óvadék ellenében elhagyhatta a börtönt Rudy Giuliani, New York volt polgármestere nyilvántartásba vétele után

Százötvenezer dollár óvadék ellenében elhagyhatta a börtönt Rudy Giuliani, New York volt polgármestere nyilvántartásba vétele után

Atlantában bűnügyi nyilvántartásba vették Rudy Giulianit, New York volt polgármesterét, Donald Trump korábbi ügyvédjét a 2020-as elnökválasztással összefüggésben emelt georgiai vádeljárásban szerdán.

A jogász-politikus önként jelentkezett Atlantában a Fulton megyei börtönben, ahol eddig a Georgia államban indult eljárás keretében megvádolt 19 emberből mintegy tízen jelentkeztek már. A várakozások szerint Donald Trump csütörtök reggel – a hivatalos megfogalmazás szerint – szintén "feladja magát". Rudy Giulianiról elkészült a nyilvántartási fotó, majd az óvadéki megállapodás keretében, 150 ezer dollár ellenében szabadon távozhatott. A vádlottak közül Mark Meadows, a Fehér Ház korábbi kabinetfőnöke azt kérte a bíróságtól, hogy ügyét szövetségi szinten tárgyalják az állam helyett, amivel elkerülné a nyilvántartásba vételt Georgiában.

A Donald Trump és 18 társa elleni fő vád a 2020-as elnökválasztás eredményének megváltoztatására irányuló kísérlet bűnszervezetben. A vádlottak közül többen Donald Trump korábbi szoros munkatársai, jogi képviselői. Mellettük az ügyész a választási eredmények törvénytelen megváltoztatásával Georgia állam több korábbi tisztségviselőjét is megvádolta. Fani Willis, Fulton megyei demokrata párti kerületi ügyész a vádirat múlt hétfői nyilvánosságra hozatalán péntek déli határidőt szabott a 19 vádlott számára, hogy önként megjelenjen a hatóságok előtt a nyilvántartásba vételre.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Dustin Chambers

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.