Pesti Srácok

Szerbia fertőtlenítő pontokat állított fel a szerb-magyar határon

Szerbia fertőtlenítő pontokat állított fel a szerb-magyar határon

A ragadós száj- és körömfájás megjelenésének megakadályozása érdekében Szerbia fertőtlenítő pontokat állított fel a Röszke-Horgos határátkelőn a teher- és személygépjárművek számára - közölte a szerbiai mezőgazdasági minisztérium. Szerbia ezzel az intézkedéssel próbálja megakadályozni, hogy az országban megjelenjen a rendkívül ragályos, főként a hasított körmű állatokat sújtó betegség.

A közlemény szerint a minisztérium fokozott biobiztonsági intézkedéseket vezetett be a Magyarországon és Szlovákiában kialakult kedvezőtlen járványügyi helyzet és a betegség magas behurcolási kockázata miatt.

"Minden Magyarországról Szerbiába belépő járművet fertőtlenítő akadályokhoz irányítanak a szükséges fertőtlenítési intézkedések végrehajtása érdekében. Emellett az említett határátkelőhelyen különleges ellenőrző pontokat készítettek elő a közlekedési eszközök alaposabb fertőtlenítésére" - olvasható a közleményben. A mezőgazdasági tárca kifejtette, hogy a fertőtlenítési pontokon kézi vagy gépi eszközökkel fújják le a gépjárműveket a minél alaposabb fertőtlenítés érdekében.

A minisztérium azt is megjegyezte, hogy azokból az országokból, ahol megbetegedést állapítottak meg, vagy korlátozó intézkedéseket vezettek be, szigorúan tilos szarvasmarha, sertés, juh és kecske, valamint állati eredetű termékek behozatala, beleértve az utazók által fogyasztásra szánt élelmiszereket is, ha azok állati eredetű terméket tartalmaznak.

PestiSracok facebook image

Magyarországon a ragadós száj- és körömfájás több mint ötven év után jelent meg újra. A betegség megjelenése óta pedig már több telepet is be kellett zárni, és az érvényben lévő járványügyi intézkedéseknek megfelelően több ezer szarvasmarhát kellett leölni.

Forrás/Vezető kép: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!