Szijjártó Péter: megállapodás született a magyar–örmény diplomáciai kapcsolatok helyreállításáról
Megállapodás született a magyar–örmény diplomáciai kapcsolatok helyreállításáról – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön, a Facebook-oldalán.Már Korányi Dávid szerint is tarthatatlan a baloldal mikroadományokról szóló hazugsága
Nemcsak mikroadományokból gyűlt össze a 3 milliárd forint, amit a választási kampány idején utaltak Magyarországra – ismerte be Korányi Dávid a közleményében. Az alábbi, rendkívül szórakoztató magyarázkodás valóságtartalma pontosan annyi, mint az előző és az ezt követő hazugságé, vagyis semennyi – de haladunk azért a beismerés felé, Korányi ugyanis beismerte, hogy voltak nagy adományozók is. A CIA-ról pedig egyelőre azt sem tudja, hogy micsoda.Jens Stoltenberg: Putyin győzelme veszélyesebbé tenné a világot
Nem szabad megengedni, hogy Oroszország győzzön az Ukrajna elleni háborúban – jelentette ki Jens Stoltenberg csütörtökön, Berlinben. A NATO főtitkára a német kancellárral, Olaf Scholzcal folytatott megbeszélése után tartott tájékoztatón kiemelte: az észak-atlanti szövetség nem hagyja, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök "belerángassa a háborúba", de nem is engedheti meg, hogy az ukrán lakosságot "fagyhalálba" rakétázó Oroszország győzzön.Egymillió ember mondta már el a véleményét a brüsszeli szankciókról
A kormány szerint Brüsszel korábban azt ígérte, hogy az energiaszektorra nem terjesztik ki a szankciókat, mégis megtették, és bevezették az olajembargót – erről mondhatjuk el most véleményünket a konzultáción.Felrobbantotta a TikTokot a VALMAR duó
A nemrégiben megjelent, Színvak című VALMAR-sláger egyik napról a másikra berobbant a köztudatba, alig 5 nap leforgása alatt 1 milliós nézettséget ért el a legnépszerűbb videómegosztó portálon, és jelenleg is a második legfelkapottabb zeneszám, 4,7 milliós megtekintéssel. Emellett a #stabiloszinesszavak challenge közel 900 ezer embert ért el, és 600 videót töltöttek fel a felhasználók.Fidesz: ha Gyurcsányékon múlna, már elviselhetetlen szankciós megélhetési válságban élnénk
Ha Gyurcsányékon múlna, a magyarok már elviselhetetlen szankciós megélhetési válságban élnének – reagált a nagyobbik kormánypárt Kálmán Olga (DK) csütörtöki sajtótájékoztatójára, amelyen az ellenzéki politikus arról beszélt: novemberben 48 százalékkal kellett többet fizetni ugyanazért a néhány élelmiszerért egy budapesti boltban, mint májusban.Kreml: a NATO továbbra is háborúra kényszeríti Kijevet
A NATO továbbra is háborúra kényszeríti Kijevet – jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő újságíróknak, csütörtökön, az észak-atlanti szövetség bukaresti külügyminiszteri tanácskozását értékelve.Hidvéghi: Brüsszel „pártatlansága” ki is merül abban, hogy a jogállamisági ülésre két baloldali „szakértőt” hívtak meg
A hírhedt LIBE Bizottság ma a jogállamiság európai helyzetéről folytat eszmecserét. Arra azonban nagyon figyeltek, nehogy olyan „szakértőt” hívjanak meg az ülésre, aki esetleg mást mondana Magyarországról, mint a baloldali mantra. Így ott lesz az a Polyák Gábor, aki a tavaszi választási kampányban a baloldal médiapolitikai kabinetjének a vezetője volt, valamint Bárd Petra, a Soros-féle CEU kutatója. Ez így nem eszmecsere, hanem csak a Brüsszelben szokásos egyoldalú gyalázkodás, amiért Magyarországnak jobboldali kormánya van – írja Facebook-oldalán Hidvéghi Balázs.ÁSZ: A Mindenki Magyarországa Mozgalomnak tisztáznia kell a külföldről kapott pénzek felhasználását
Közzétette honlapján az Állami Számvevőszék az Egységben Magyarországért ellenzéki összefogáshoz tartozó pártok vezetőinek, illetve a Mindenki Magyarországa Mozgalom (MMM) vezetőjének, Márki-Zay Péternek küldött adatbekérés egyes űrlapjait.Szijjártó: a külhoni magyarok és az üldözött keresztények is számíthatnak a kormányra
A külhoni magyarok és a világ üldözött keresztény közösségei egyaránt számíthatnak a továbbiakban is a kormány támogatására – szögezte le a tárca közleménye szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön, Genfben, az ENSZ Kisebbségi Fórumon.A Soros-szervezetek is ott ülhetnek majd a Korrupcióellenes Munkacsoportban, de Brüsszelnek ez sem elég
Mind a tíz civil helyet betöltötték, így létrejött az Integritás Hatóság mellett működő Korrupcióellenes Munkacsoport – közölte a hatóság. A közlemény szerint a 21 tagú konzultatív testület december 13-án ülésezik először. A résztvevők a meghívóval együtt a napirendet és az ügyrendi javaslatot is megkapják, amit előzetesen véleményezhetnek – tették hozzá. A közleményben leszögezték, hogy a hatóság elnöke a törvényi keretek betartása mellett konstruktív, értékteremtő együttműködésre számít.Új pályázatot kell kiírni az Opera főigazgatói tisztségére
A minisztérium közleménye szerint Ókovács Szilveszter főigazgatói megbízatása 2023. február 14-én lejár. Mandátumát megbízott főigazgatóként július 31-ig, de legfeljebb az új vezető kinevezéséig meghosszabbítja Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter.Több gyanúsítottat is kihallgatott a rendőrség a Városháza-botránnyal kapcsolatban
Három személyt is meggyanúsított a Városháza-gate-ként elhíresült, a fővárosi baloldalhoz köthető korrupciós ügyben a rendőrség – értesült a Magyar Nemzet a hatóság a lap kérdéseire küldött válaszából. A botrány tavaly ősszel robbant ki, amikor kiderült: a budapesti városvezetés titokban értékesíteni akarta a Városházát. Az Anonymus által kiszivárogtatott felvételekből nyilvánvalóvá vált, hogy a fővárosi ingatlaneladásokat egy jól behatárolható kör „jutalékos” rendszerben intézte. A nyomozást vélhetően segíti, hogy a rendőrök birtokában tízórányi vágatlan felvétel van.Tűzfalcsoport: már a Kurucinfó szintjén nácizza a 444 Netanjáhút és kormányát
Egészen a 2015-ös menekültválságig úgy tűnt, hogy a baloldalon az Izrael-pártiság megkérdőjelezhetetlen és kikezdhetetlen – írja a Tűzfalcsoport, hozzátéve: az antiszemita bélyegzőt azonban a valóság kicsavarta a balliberális oldal kezéből, amely képtelen elfogadni a magyar kormánnyal jó kapcsolatokat ápoló Benjámín Netanjáhú győzelmét.Orbán Viktor ma a Karmelita kolostorban fogadta Václav Klaus korábbi cseh köztársasági elnököt
Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön a Karmelita kolostorban fogadta Václav Klaus korábbi cseh köztársasági elnököt – tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.Szabó Tímea Varsóba ment szidni Magyarországot
Varsóig ment Szabó Tímea, hogy a magyar kormányt bírálja az EBESZ parlamenti ülésén. Beszédében a Párbeszéd politikusa trójai falónak nevezte Magyarországot és közölte: "Nem engedhetjük meg egyik európai tagállamnak sem, hogy Oroszország trójai falova legyen!" Arra is utalt, hogy hazánk elárulja a közös európai értékeket, az ilyen országok ellen pedig drasztikus büntetést követelt – számol be az EBESZ-ülésen történtekről a Mandiner.XXI. Század Intézet: a bérkövetelés már régen nem játszik szerepet a baloldal által eltérített „tanártüntetéseken”
Balos belüggyé vált az eltérített tanártüntetés – állapítja meg legújabb elemzésében a XXI. Század Intézet. Mint arra felhívják a figyelmet, az ellenzéki pártok áprilisi újabb veresége után megpróbáltak a társadalmi elégedetlenségből politikai tőkét kovácsolni, rátelepedve a kata-törvény módosítása miatti tiltakozásra, majd a pedagógustüntetésekre is.Ajánljuk még

























