Pesti Srácok

A balhé soha nem érhet véget - Szeptemberig biztosan nem állnak le a láncos ligetvédők (GALÉRIA)

PPestiSrácok.hu Magyar ugar 2016 június 28.
Kedd délelőtt a Ligetvédők nagyjából 45 fős csoportja betört a Közlekedési Múzeum körbekordonozott területére, egyikük felmászott az épület tetejére, többek a berácsozott ablakokhoz láncolták magukat, volt, aki a nyakát egy biciklilakattal rögzítette egy postaládához. A rendőrök hosszas tanakodás után végül koradélután láttak neki a tüntetők elszállításának, amihez még a tűzoltóság daruskocsiját is igénybe vették, igaz hasztalanul. A tüntetők szerint szeptemberig joguk lett volna a területen tiltakozni, a rendőrség álláspontja azonban az volt, a civilek birtokháborítást követtek el. A hatóságnak még Szabó Rebeka PM-es képviselőnővel is meg kellett küzdenie, hogy végül összezáruljon a Közlekedési Múzeum körüli kerítés. A portálunk által megkérdezett Sághi Attila, a Liget Budapest Zrt. műszaki igazgatója elmondta, egyetlen fát sem fognak kivágni a múzeum felújításával kapcsolatban, hanem mindet máshová ültetik át. Azt is cáfolta, hogy a gazdagok ligetét tervezik megépíteni, véleménye szerint az épületek éppen a nyitottságot és a befogadást szimbolizálják.
Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.