Pesti Srácok

Szijjártó Péter a PestiTV-ben: Mi vagyunk Európa jövője! (Teljes interjú!)

Donald Trump amerikai elnök barátként tekint Orbán Viktor magyar miniszterelnökre – jelentette ki a PestiTV-nek adott exkluzív interjúban Szijjártó Péter magyar külügyminiszter. Kérdésünkre úgy fogalmazott: Orbán és Trump két erős vezető, erős víziókkal, a világpolitika legfontosabb kérdéseit azonosan közelítik meg. Szijjártó Péter elárulta: az amerikai elnök és az amerikai adminisztráció tisztelettel és nagyrabecsüléssel tekint a magyar kormányra. Hozzátette: fogadna Trump győzelmére, mint ahogy az sem kérdés, hogy Európa jövőjét itt, Közép-Európában, a V4-ek vezetésével írjuk.

– egyértelműsítette Szijjártó Péter, aki az interjúban emellett még Ukrajnáról és a kárpátaljai magyarok helyzetéről, a külföldi és hazai liberális médiáról, az ellenzékről és Gyurcsány Ferencről is elmondta a véleményét.

Nézzék meg a teljes interjút!

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rejtélyes cég tűnt fel Szombathelyen és sorra kapja a megbízásokat a várostól: végrehajtások sora és a szakmai tapasztalat hiánya sem akadály

Exkluzív 2022 szeptember 11.
Kisebb botrányt váltott ki a minap Szombathelyen, hogy a Savaria Karnevált, amely mellesleg Közép-Európa legnagyobb történelmi rendezvénye, nem a korábbi, már sokszor bizonyított cég biztosította. Az új megbízott vállalkozó biztonsági őrei - akiket alvállalkozóként vontak be - botrányosan viselkedtek a látogatókkal. A megyei napilap számolt be róla, hogy az őrök obszcén kifejezésekkel illették az embereket, nyomdafestéket nem tűrő trágárkodással ürítették ki éjjel 1 órakor a borok utcáját. A Savaria Történelmi Karnevált mostanáig rendszeresen biztosító Marcus Security szombathelyi partnere szerint politikai indíttatás és bosszú áll a váltás hátterében és nem mellesleg más munkákat is elvettek tőlük, úgy hogy szakmai eredményeik magukért beszélnek. Még ennél is izgalmasabb, hogy kik kapták a Marcus Security helyett a munkát. A három 30-as éveiben járó fiatal, akik érdekeltségébe a város által nem is csak a Savaria Karneválra leszerződtetett cég mögött egészen elképesztő cégháló bontakozik ki, már becsődölt cégekkel, végrehajtások sorával. És feltűnik a színen egy korábbi baloldali országgyűlési képviselő-jelölt is.