
A világ közös felelőssége a vízkészletek mennyiségének és minőségének megőrzése, amelynek a nemzetközi közösség pontosan tisztában is van a mikéntjével, így nincs kifogás a cselekvés elmaradására. Magyarország fejlett technológiával rendelkezik a vízgazdálkodás terén, emellett egyike a világ azon huszonegy államának, amelyek képesek voltak arra, hogy gazdasági teljesítményük növelésével párhuzamosan csökkentsék a károsanyag-kibocsátásukat – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán, New Yorkban.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint Szijjártó Péter a vizes témájú, magas szintű, online tartott kísérőrendezvényen vett részt az ENSZ Közgyűlése 76. ülésszakának keretében, és felszólalásában hangsúlyozta, hogy ez olyan ügy, amelyet a világ együtt nyer meg vagy együtt veszít el.
Mára teljes mértékben tisztában vagyunk a vízzel kapcsolatos kihívások ökológiai, nemzetközi, politikai, gazdasági és társadalmi súlyával. Tudjuk, hogy min és hogyan kellene változtatni, valamint rendelkezésre áll a szükséges technológia is
– szögezte le. A helyzet súlyosságát érzékeltetve rámutatott, hogy a világon jelenleg mintegy 2,3 milliárd ember él olyan területen, ahol vízhiány van, ez a szám azonban 2050-re megduplázódhat. Emellett ekkorra az elsivatagosodás már egymilliárd ember mindennapjait veszélyeztetheti, és a vízzel kapcsolatos problémák miatt helyi konfliktusok is kitörhetnek.
Mindezek nyomán pedig a következő évtizedekben emberek tízmilliói kényszerülnek majd lakóhelyük elhagyására, s várhatóan jelentősen erősödni fog a migrációs nyomás
– figyelmeztetett a tárcavezető. Majd ezt követően kijelentette, hogy a nemzetközi diplomáciának nagyobb hangsúlyt kellene helyeznie a vízkészletek békés elosztására, illetve határozottabban fel kellene lépnie az ezek jövőjét fenyegető tényezők ellen. Aláhúzta: Magyarország fejlett technológiával rendelkezik a vízgazdálkodás terén, emellett egyike a világ azon huszonegy államának, amelyek képesek voltak arra, hogy gazdasági teljesítményük növelésével párhuzamosan csökkentsék a károsanyag-kibocsátásukat. Szijjártó Péter végezetül megerősítette, hogy 2030-ra a magyar áramtermelés 90 százaléka szén-dioxid-mentes lesz. Szerinte ezen a területen fel kell ismerni az atomenergia fontos szerepét, ugyanis az tiszta, biztonságos, olcsó és környezetbarát energiaforrást jelent. Hozzátette: a paksi atomerőmű bővítése például évi 17 millió tonna szén-dioxid kibocsátását teszi elkerülhetővé.
Forrás: MTI; Fotó: Facebook
Orientál
2021-09-23 at 02:52
Pontosan azokat a főleg muszlim gazdasági migránsaikat akarják behozatni Gyurcsányék Karácsonyékkal együtt akik azért is gazdasági migránsok mert az eredeti élőhelyükön a lakóhelyükön mára kiirtottak minden fát bokrot , na meg túlszaporodtak , dolgozni sem akarnak többségükben.
Tibi
2021-09-22 at 21:43
A német fasiszták is csak arra képesek amit az usa mond nekik. Dugja fel magának az elektromos autóját. A világ legnagyobb zsákutcája…
Sok agymosott persze beveszi. Világmegváltó…hát persze. Néhány ember hogy tömje a zsebét közben pedig pusztuljon minden is elven gyártsuk az elektromos ótót. Aztán majd rájönnek hogy ehhez kellene pár tucat atomerőmű is, majd a hirtelen felhúzott addigra már szakember hiányosan felépült atomerőművek kezdenek szépen fel robbanni, és….Elérkeztünk arra a pontra amikor is vége lett a Földnek, mert pár 10 embert a hatalomvágy vezérelt…
Addigra ez már késő lesz.
Kispolszki
2021-09-22 at 21:26
Érdekes hogy az euban nem jött még olyan törvény hogy a budit ne tiszta édesvízzel húzzuk már le…
Bezzeg a műanyag szívószálat betiltotta. De a PET palackig agyilag már em jutottak el….A balga marhák.
Lárifári
2021-09-22 at 21:19
“Majd ezt követően kijelentette, hogy a nemzetközi diplomáciának nagyobb hangsúlyt kellene helyeznie a vízkészletek békés elosztására, illetve határozottabban fel kellene lépnie az ezek jövőjét fenyegető tényezők ellen.”
Akkor kezdheti is a nagyon zöld Németországgal.
Épp most készülnek a Felső-Rajna-hasadéknál szép nagy területen (természetvédelmi terület is egy része) a co2 kibocsátás csökkentése érdekében gyártandó 400 millió villamos autó akkumlátoraihoz elegengő lítiumot kinyerni az ott található termálvízből.
Megbolygatva ezzel ott mindent a legkisebb fűszáltól Európa egyik legnagyobb (ha nem legnagyobb), 100 milliárd köbméteres földalatti ivóvízbázisáig.