Az olimpiák az elmúlt két évtizedben akkora televíziós attrakcióvá váltak, hogy a közvetítés jelentősége túlnőtt a helyszíneken. Még emlékezhetünk Rióra, ahol a 2016-os olimpián az amerikai nézők kedvéért lehetetlen időpontban, helyi idő szerint éjfél körül kellett rendezni az úszódöntőket. Márpedig amerikai nézői a téli olimpiának is vannak, ahol a műkorcsolya érdekli őket leginkább. Az NBC pedig annyit fizetett a közvetítésért, hogy az amerikai tévénézők fontosabbak lettek a hazai, koreai nézőknél is, nem beszélve a sportolókról.
A tévés jogokért milliárdokat fizető NBC-t csak az érdekelte, hogy a műkorcsolyaversenyeket az amerikai keleti parti időszámítás szerinti esti főműsoridőhöz igazítsák. Hogy Dél-Koreában ekkor épp délelőtt van és munkanap? Kit érdekel? A csapatversenyek férfi egyéni és párosrészének rövidprogramja az amerikai keleti parti időszámítás szerint este 8 órakor kezdődött, ami Dél Koreában másnap délelőtt 10 óra. Péntek ott is munkanap, így aztán a téli olimpiák legnézettebb eseményének számító műkorcsolya-versenyeken szokatlan módon csak nézők nem voltak a lelátón.
Az olimpiák történetében nem ez az első ilyen eset. A 2008-as pekingi nyári játékokon azért kellett helyi idő szerint a délelőtti órákban megrendezni az úszódöntőket, mert az felelt meg az amerikai nézők érdekeinek, Rióban pedig tavalyelőtt éjszakába nyúló úszódöntőket rendeztek, hogy az amerikai nézők a szokott napi menetrendjüknek megfelelően, este leülve a tévé elé nézhessék a versenyt. Csakhogy az önző programalakításnak most az üres lelátó az eredménye.
A mostani téli játékokon az összes műkorcsolya verseny ebben a lehetetlen időpontban lesz, ami nemcsak a koreaiaknak, hanem Európának sem a legjobb, hiszen nálunk hajnali 2 órakor kezdődik a versenyek közvetítése. Arról az apróságról nem is beszélve, hogy mindez a versenyzőknek is teljesen szokatlan. Műkorcsolya-versenyeket ugyanis szinte soha nem rendeznek délelőtt, ez a világ minden táján délutáni, vagy esti program, kivéve, ha az amerikai nézők kényelme másként kívánja.
forrás: origo.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS