
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) tizenegy független pénzpiaci közvetítő engedélyét vonta vissza az elmúlt hetekben, mivel azok többszöri felszólítás ellenére sem teljesítették rendszeres féléves adatszolgáltatási kötelezettségüket – közölte az MTI-vel a jegybank csütörtökön.
A jegybank 2018-tól, vagyis az adatszolgáltatás jogszabályi elrendelését követő évtől összesen 209 figyelmeztetést küldött az adataik benyújtásával késlekedő pénzpiaci szereplőknek. Most azoknak a közvetítőnek vonta vissza az engedélyét, amelyek több felhívás és határozati kötelezés ellenére sem szolgáltattak adatot magukról. Az MNB 2020-ban eddig 21 pénzpiaci közvetítő engedélyének visszavonását kezdeményezte, további 17 közvetítő maga kérelmezte a visszavonást. Piactisztító tevékenysége során az MNB négy éve közel 2000, megbízó nélkül nyilvántartott tőkepiaci közvetítőt törölt nyilvántartásából. Magyarországon 553 független pénzpiaci közvetítő (alkuszok, többes ügynökök, illetve többes kiemelt közvetítők) tevékenykedik. A közvetítők súlyát jelzi, hogy azok 2019-ben mintegy 805 milliárd forintnyi hitel-, lízing- és lakástakarékpénztári szerződést közvetítettek, és az ezekhez kötődő szerződések száma megközelítette a 320 ezret.
Forrás: MTI; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Királytigris
2020-11-05 at 11:08
Sok lenyúlás lehet a háttérben…
István - közgazdász
2020-11-05 at 11:27
Ilyenkor jó lenne a pontos nevét közölni ezeknek a cégeknek, hogy akkor oda már ne vigyük a pénzünket vagy vegyük ki mihamarabb.
Legközelebb meg a többszöri felszólításból legyen elég 1 is az engedély visszavonáshoz, mert azért nem szolgáltatnak adatot, hogy átverhessék az ügyfeleket, elvegyék a mi pénzünket.
sandrabanda
2020-11-05 at 16:00
Ez jó. Úgy tűnik, az MNB (felügyelet) rákapcsolt. Ez már csak azért is dícséretes, mert a “börtönbiznisz” után a “bankbiznisz” vagy inkább “hitelbiznisz” a bankok és egyéb csaló “független pénzpiaci közvetetítők”, pénzintézetek, behajtó cégek, stb. összefonódásai és közös ügyletei által a másik kategória. Csak ez utóbbi ember életeket tett végleg tönke, és nem keveset. Míg az előző “csak” kvázi pénzügyi bűncselekmény, vagyis források csalással történő elvonása volt. De még visszavan a fekete leves: a pénztartozások végrehajtásának fixálása időtartam, kamatok és költségek tekintetében törvényi szinten. Nincs még egy olyan ország a világon, ahol 1X Ft felmondott hitelből évente törvényesen (!!!!) 2X vagy akár 3X lehet! 2 év múlva 2 x 2X vagy 2 x 3X..és így tovább. Ez önmagában súlyos bűncselekmény. Törvényes bűncselekmény.