Minden pedagógust és minden oktatási szakembert arra biztatunk, hogy mondja el a véleményét a magyar köznevelési rendszerről, mert a felmerült problémákat szeretné megoldani a kormány, de jó lenne, ha a bukott baloldal emberei nem használnák pártpolitikai célokra a pedagógusokat és nem szítanák közöttük az elégedetlenséget – nyilatkozta a PestiSrácok.hu-nak az országos pedagógustüntetéssel kapcsolatban Hollik István kereszténydemokrata országgyűlési képviselő. A politikus nyomatékosította, a mai, “oktatásinak álcázott vidéki tüntetések mögött több városban is a bukott baloldal képviselői állnak.” Utóbbihoz kapcsolódik az a portálunk által kiszúrt pikáns példa is, hogy Wittinghoff Tamás, Budaörs első embere közösségi oldalán gyakorolt nyomást a település egyik iskolájára. A korábban SZDSZ-es, mára független színekben politizáló Wittinghoff ugyanis szóvá tette, hogy gyermekei iskolája nem csatlakozott a tüntetőkhöz. A városvezető elégedetlenségére érkezett is a válasz, a szóban forgó oktatási intézmény is vállalta a demonstrációt. Érdekes, hogy eközben Miskolcon egymást vádolják a tüntetők és az otthon maradók.
Országos tüntetésbe kezdtek a pedagógusok, akik ma az ország tíz különböző helyszínén demonstrálnak. “Minden pedagógus és minden oktatási intézmény elmondhatja a véleményét a magyar köznevelési rendszerről, a magyar oktatásról, a szakminisztérium és a kormány azon dolgozik, hogy megvitassa a felmerült kérdéseket és megoldja a problémákat“ – nyilatkozta a PestiSrácok.hu-nak Hollik István, a Fidesz-KDNP parlamenti képviselője. A politikus ugyanakkor nyomatékosította, jó lenne, ha a bukott baloldal emberei nem használnák pártpolitikai célokra a pedagógusokat és nem szítanák közöttük az elégedetlenséget.
“Egyértelműen bebizonyosodott, hogy több városban is a bukott baloldal képviselői állnak a mai, oktatásinak álcázott vidéki tüntetések mögött. Arra szólítjuk fel a magukat civilnek álcázó baloldaliakat és a baloldali pártokat, hogy hagyják békén a pedagógusokat, és ne zavarják meg a kormány kezdeményezésére az oktatásról elindult párbeszédet. A kormánypártok fontosnak tartják ezt a párbeszédet, valamint azt is, hogy minőségi köznevelési rendszert építsenek fel” – mondta portálunknak Hollik István. Kérdésünkre elárulta, Sopronban, Győrben és Veszprémben is baloldali, vagy ellenzéki politikus a főszervezője a helyi pedagógustüntetésnek.
“A soproni demonstrációt az a Jakál Adrienn szervezi, aki 2014-ben az MSZP-DK-Együtt-PM közös önkormányzati képviselőjelöltje volt, egyébként pedig elnökhelyettese a PM soproni szervezetének. Győrben az LMP korábbi polgármesterjelöltje, Nógrádi László a tüntetés gazdája, a demonstrációt pedig az ugyancsak LMP-s Jenei Ferenc jelentette be. Veszprémben pedig az a Katanics Sándor a főszervező, aki 2006 és 2010 között MSZP-s országgyűlési képviselő volt” – sorolta Hollik István.
A PestiSrácok.hu utánanézett és kiderült, nem csak Sopronban, Győrben és Veszprémben gründolta ellenzéki politikus a tüntetést, hanem más településeken is. A pécsi megmozdulást például az az Ágoston Andrea szervezi, aki a Magyar Liberális Párt aktív tagja, míg Hajdúszoboszlón a Seress Mária Szövetségeseinek 2014-es képviselőjelöltje, Kiss Klára a tüntetés szervezője. Pikáns az is, hogy a szombati Országos Tantestületi Értekezleten Ercsei Krisztina is részt vett, azon felháborodott szülőként mutatkozott be, pedig Ercsei valójában Bajnai Gordonnak, valamint az Együttnek az oktatáspolitikusa. A Bajnaival 2012-ben együttműködési megállapodást szignáló Ercsei a hétvégi értekezleten rendesen nekiment a kormánynak, és a Hír TV bejátszása szerint hergelte is a jelenlévőket, akiket arra biztatott, hogy ne legyen megállapodás a kormány és tanárok között:„nem szabad a gesztusokkal beérni, mert abból nem lesz emelt fő.”
A fenti tablóhoz kapcsolódik az a portálunk által kiszúrt pikáns példa is, hogy Wittinghoff Tamás, Budaörs első embere közösségi oldalán gyakorolt nyomást a település egyik iskolájára. A korábban SZDSZ-es, mára független színekben politizáló Wittinghoff ugyanis szóvá tette, hogy gyermekei iskolája nem csatlakozott a tüntetőkhöz. A városvezető elégedetlenségére érkezett is a válasz, a szóban forgó oktatási intézmény is vállalta a demonstrációt.
Wittinghoff bejegyzéseit szemlézve portálunknak az is szemet szúrt, hogy Budaörs első embere a pedagógustüntetés után rögtön egy olyan posztot jegyzett, amelyben méregdrága, több százezres, de akár milliós óráját mutogatja azzal a címszóval, hogy “gyógyítgatom”. A bejegyzésből kiderül, hogy ha éppen nem a tanárok egyébként valóban alacsony bére aggasztja Wittinghoffot, akkor mostanában egy 70 éves, antik, így még értékesebb svájci óra rendbetételével foglalatoskodik szabadidejében…
Érdekes, hogy eközben Miskolcon egymást vádolják a tüntetők és az otthon maradók. A Minap.hu portálnak nyilatkozó miskolci szülők ugyanis kifejtették, attól tartanak, hogy ha nem vesznek részt a szerdára tervezett, Fogadóóra névre keresztelt megmozduláson, akkor ez hátrányosan érintheti gyermekeiket a későbbiekben. Egy szülő szerint a diákokat arra ösztönzik a Herman Gimnáziumban, hogy szüleikkel együtt menjenek el az iskola nyílt levele után szerveződő tüntetésre, amelyet több ellenzéki párt, valamint a Miskolci Roma Nemzetiségi Önkormányzat is támogat. Ezzel szemben a Pedagógusok Szakszervezete miskolci szervezetének titkára arról beszélt, a város vezetői megfenyegették az óvodákat, hogy komoly következményei lesznek ha részt vesznek a mai demonstráción. Csabalik Zsuzsanna ATV-s interjúja után közleményt adott ki a miskolci önkormányzat. Azt írják, értetlenül állnak a Pedagógusok Szakszervezetének helyi titkárhelyettesének állítása előtt.
„Az önkormányzat semmilyen módon nem gyakorol nyomást a pedagógusokra, hogy demokratikus jogaikkal éljenek. A felvetés azért is érthetetlen, mert a demonstráció az iskolai közoktatásról szól, nem az óvodákról” – írják. Hozzáteszik, hogy határozottan visszautasítják a szakszervezeti tisztségviselő állítását.
Mint ahogy arról már portálunk beszámolt, az Emberi Erőforrások Minisztériuma február 9-ére hívja össze a köznevelési kerekasztalt, azon az ülésén szeretnék a problémákat megoldani, a felmerült kérdéseket megvitatni. A megbeszélés hétoldalú lesz, a tárca oda várja a köznevelés szakmai szervezeteit, a munkavállalói érdekképviseletet, a szülők, a diákok, a munkaadók képviselőit. A kerekasztal résztvevői között szerepelnek még az állam, a fenntartó és a tudományos élet, a pedagógusképzés szervei.
Vezető fotó: Veres Viktor/Népszabadság
Facebook
Twitter
YouTube
RSS