Joe Biden hosszas huzavona után visszalépett az elnökjelölti pozíciótól – mondanánk, ha Joe Biden képes lenne önálló döntéseket hozni. A demokraták mindenesetre úgy döntöttek, hogy nem indítják őt. Trump túl népszerű, Bidennek esélye sincs, de a demokraták nem adják ilyen könnyen magukat, van még pár jelölt a tarsolyukban. Látszólag Kamala Harris lesz Trump kihívója, de a népszerűségi mutatói nem túl jók. A pletykák szerint Michelle Obama is esélyes, de kérdés, hogy megéri-e őt indítani ebben a versenyben?
Joe Biden népszerűsége minden megszólalásával csökkent. Időközönként eltévedt a Fehér Ház kertjében, kezet rázott valakivel, aki ott sem volt, legutóbb pedig Putyinnak nézte Zelenszkijt. Az elnökjelölti vita sem segített rajta, főleg, hogy csúfos vereséget szenvedett. Ezen a ponton már mindenki tudta, hogy Biden esélytelen Trump ellen, és valamit tenni kellett. Ekkor hirtelen Biden covidos lett (egyedül ő, körülötte senki más), majd pár nap múlva jött a hír, hogy vissza is lépett. De hogyan hat ez Trump kampányára?
Biden visszalépése
Aki követte az amerikai közéletet, az tudja, hogy óriási belviszály uralkodik a Demokrata Párton belül. Sokan egyenesen követelték Biden visszalépését, de Kamala Harris indulását is kifogásolták. Némileg az is elősegítette Biden visszalépését, hogy a George Clooney által vezetett “donorok” azzal fenyegették a pártot, hogy nem adnak több pénzt kampányra, ha Biden nem lép vissza. Zárójeles megjegyzés csupán, de nem túl bizalomgerjesztő az az állapot, amikor az 1997-es Batman mondja meg, ki legyen az elnök.
Szintén zárójeles megjegyzés, de az említett film olyan szörnyűre sikerült, hogy a rendező, a forgatókönyvíró és maga Clooney is bocsánatot kért érte. Clooney ettől függetlenül kiváló színész, az viszont továbbra is rejtély, hogy mi köze van a politikához.
Trump esélyei
Trump kampánya Biden folyamatos töketlenkedésére épül. A visszalépése ebből a szempontból nyilván negatívan hat majd a kampányra, de valószínűleg rájönnek majd, hogyan pozicionálják át magukat. Kamala Harris Bidennel szembeni esélyeit az is javítja, hogy az alelnök többnyire tudatában van a tetteinek, ráadásul még fekete nőként is eladható. Ami viszont komoly hátrányt jelent számára, hogy bár Bidennel ellentétben ura a saját elméjének, ez a zseniális elme azonban nem túl éles. A megszólalásai összefüggéstelenek és üresek.
Alelnökként Biden azt a feladatot bízta rá, hogy tegyen rendet a mexikói határon. Ehhez képest Kamala Harris ideje alatt több illegális bevándorló érkezett az országba, mint azelőtt bármikor. Innen nézve Kamala Harris sem fogja tudni megizzasztani Trumpot, de akkor miért indították? Nem lett volna egyszerűbb levitetni a Bidennel a balhét?
Miért pont Kamala Harris?
A válasz nagyon egyszerű. Biden népszerűsége olyan alacsony volt, hogy a szavazók el sem mentek volna szavazni, annyi halott pedig nincs az országban, amennyivel ezt a hiányt pótolni lehet. Ez tuti bukás. Kamala Harris egy amolyan “új reményként” tündököl a demokrata-szavazók egén. Legalább nem a teljesen esélytelen Biden. Vele talán legyőzhetik Trumpot – sugallják a demokraták, de nem számoltak azzal az aprósággal, hogy Kamala Harris elutasítottsága még így is magas.
A választás azonban nem a közvélemény-kutatásokon, hanem a szavazás napján dől el. Jelen állapot szerint a Demokrata Párt egyik keze nem tudja, mit csinál a másik, de ha megtudná, tőből le is vágná, míg Trump és csapata az élre tör. Ha kíváncsi vagy a részletekre, nézd meg a teljes videót!
Facebook
Twitter
YouTube
RSS