Pesti Srácok

Trump egy második Brexit-referendum ellen foglalt állást

Trump egy második Brexit-referendum ellen foglalt állást

Donald Trump amerikai elnök ismét nyilatkozott Nagy-Britannia tervezett uniós kiválása kapcsán, ezúttal egy lehetséges második Brexit-referendum ellen foglalt állást. Ez ugyanis nagyon igazságtalan lenne az európai uniós kiválásra voksoló brit állampolgárokkal szemben - jelentette ki Trump csütörtökön a washingtoni Fehér Házban, ahol Leo Varadkar ír miniszterelnököt fogadta.

A Brexit kapcsán kialakult bizonytalanságot pedig szégyennek nevezte az amerikai elnök. Mint mondta, meglepte, hogy milyen rosszul folytak a tárgyalások Nagy-Britannia és az Európai Unió között.

- emelte ki Trump újságíróknak Leo Varadkar társaságában. Emellett úgy fogalmazott, hogy üdvözölné, ha megállapodással rendeződne az Egyesült Királyság kilépése. Trump a keményvonalas brit Brexit-pártiakkal szimpatizál. Korábban több alkalommal is bírálta Theresa May brit miniszterelnök Brexit-tárgyalásait, s azt is hangoztatta: áll elébe annak, hogy egy nagyszabású kereskedelmi megállapodásról tárgyaljon Nagy-Britanniával annak uniós kiválását követően.

PestiSracok facebook image

Az amerikai elnök csütörtökön arról is beszélt, hogy ötleteket adott Maynek, amelyek sikerre vezették volna ezeket az egyeztetéseket. May azonban nem hallgatott rá, és ez rendben van - tette hozzá. Az amerikai elnök azonban nem pontosította, milyen ötletekről volt szó.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/ISP/Martin H. Simon

Ajánljuk még

Magyar B. Tamás: olyan háborúban pusztul el a kárpátaljai magyarság, amelyben semmi keresnivalójuk nincs | Karantén EXTRA

Ps TV 2025 május 2.
Immár harmadszorra beszélgettem Magyar B. Tamás haditudósítóval, aki Fronthelyzet és Hátország csatornáin naponta osztja meg az orosz-ukrán háború legújabb fejleményeit és a geopolitikai helyzet változásait. Mostani beszélgetésünk bő egy órásra sikerült és még így is rengeteg minden bennünk maradt. Sajnos szomorú kötelességünknek tettünk eleget, hiszen Tamás egy kárpátaljai magyar férfitól kapott egy levelet, amelyben fia elvesztéséről ír, aki az orosz-ukrán háborúban, a donyecki fronton esett el. A kárpátaljai férfi fiát kényszersorozás folyamán küldték a frontra, ahol néhány nappal ezelőtt adta vissza lelkét a Teremtőnek. A magyar nemzeti érzelmi fiú halála felhívja a figyelmünket egy olyan háború borzalmaira, amelynek ki sem kellett volna robbanni és amelyben a kárpátaljai magyaroknak semmi keresnivalója nincs, valamit rámutat az erős gerincű magyar édesapa fájdalmaira is. Tamással ezt követően a nyugat-európai liberális fősodor háborúimádatáról beszéltünk, hiszen legutóbb magát értelmiséginek csúfoló, 500 félnótás nyílt levelet írt, melyben Európa minden erejét az ukrán frontra akarja küldeni. Az aláírók között ott van többek között a régi SZDSZ-es Magyar Bálint, vagy a magyargyűlölő Guy Verhofstadt, korábbi belga miniszterelnök is, akik eddig mindig a békéről és az elfogadásról papoltak. Az természetesen nem zavarja az ostoba légvárépítőket, hogy 180 ezer fő milyen elképesztően kevés (pedig ez Európa minden ereje), főleg, ha megnézzük, hogy jelenleg Oroszország mintegy másfél millió katonával vesz részt az ukrajnai hadműveletben, akiknek a fele a hátországban várja a parancsot. Végül a front jelenlegi helyzetéről, a kurszki ukrán összeomlásról és a Trump-Putyin viszonyról, az öngyilkos ukrán politikáról is beszélgettünk, ne hagyjátok ki az adást!