Pesti Srácok

Rasszizmus? Csak magyarok lehetnek!

null

Helyben vagyunk megint. Most épp Andrea Moses találta úgy, hogy ha rendezésében meg akarja jeleníteni saját korát, azt csak rasszista magyarokkal lehetséges. Ez a német asszony ugyanis azzal üti fel vizuálisan a Hector Berlioz Fauszt elkárhozása c. művét a stuttgarti operában, hogy magyar zászló alatt magyar gárdisták ünneplő cigányokat vernek. A német nyelvterület sajtójában, az ottani művészvilágában ugyanis ez a menő. Rasszizmus? Akkor azok csak a magyarok lehetnek.

Nem törökverő hellének, nem niggerező olaszok, még csak nem is éti csigával négereket/arabokat/zsidókat verő fehértollú gall kakasok. Az, hogy az USÁ-ban hamarosan megint nem mehetnek a feketék egyetemre, mert a Ku-Klux-Klan nem hagyja, szintén nem elég riasztó ahhoz, hogy ezzel jelenítse meg saját korát Frau Moses. Csak nem Heller Ágnes volt a dramaturg?
PestiSracok facebook image

Az, hogy a Magyar Gárda be van tiltva, és gázt sem lehet adni itt Holokauszt-emléknapon, persze senkit nem érdekel. Németországból nézve nálunk gárdisták szervezetten cigányt vernek, a hatóságok meg tűrik. Ennek ugyan az ellenkezője igaz, ugyanis nem tűrik, és nem vernek, de egy nyugati (!) művész (!) nem tévedhet. Normális ember, pláne itt élő ember szempontjából persze Frau Moses személyes valóságérzete messzebb van a tényleges valóságtól, mint észak-amerikai fehér főiskolás a profi kosárlabda-szerződéstől, de ez szintén nem számít. Az a több tízezer ember számít, aki jegyet vett az előadásra az elmúlt 2 évben. Ők ugyanis nem tudnak semmit arról, hogy mi is van itt, de szívesen elhiszik, amit az operában mond a rendező. Mert ő biztos tudja. És elmeséli a barátainak is.

- Hans! Ti hová mentek ősszel nyaralni?
- Magyarországra. Sárvár vagy Hajdúszoboszló. Nagyon jók a termálfürdők arrafelé.
- MAGYARORSZÁGRA????? De hát ott neonácik verik a cigányokat.
- Tényleg? Nem is tudtam. Akkor mégsem.

Valószínűleg Frau Mosesnek is csak mesélték a barátai. Nehéz elképzelni, hogy amíg az M1-es felől megérkezett Budapest belvárosába, esetleg este még taxival egyik romkocsmából a másikba menet túl sok tömött sorokban cigányokat verő egyenruhás bakancscsattogást láthatott. Egyszerűen elhiszi ő is, amit mond neki a Soros-pénzes bagázs vagy Göncz Kinga&co.

Persze sokkal nehezebb lenne színre vinni, hogy Magyarországon nem utálják jobban a buzikat/leszbiket/mindkét térfélre játszókat/transzneműeket, mint az EU-ban, me g persze nem is erre kapják a pénzt. Már csak egy kérdés izgat nagyon. Alföldi Róbert például miért nem érezte szükségét, hogy a Mephisto képi világát antifasisztákat rugdosó svéd neonácik uralják? Ja, hogy mi nem szeretünk más országok dolgába beleszólni. Meg nem is ezért fizetik. Bocs.



Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.