Pesti Srácok

Ki-kicsoda a magyarországi közéletben?

Ki-kicsoda a magyarországi közéletben?

Sokszor bajban vagyunk, ha egy kedves külföldi rokon, vagy rég nem látott barát kér tőlünk felvilágosítást a hazai közélet számára teljesen ismeretlen szereplőjével kapcsolatban. Hogyan tehetnénk könnyebbé számukra az oldalak és résztvevők felismerését?

A Jobbik az a magyar politikai élet Ausztriája. Amikor egyáltalán létezett, mindig egyetlen nap alatt tudott lélegzetelállító 180 fokos fordulatokat megtenni, meg hirtelen nem is olyannak lenni, amilyen még tegnap volt teljes erőből. A rosszízlésű és furcsa szexális perverziókkal megvert kispolgárok paradicsoma, akik bármit megtesznek, hogy nagypolgárokként lássa őket a világ, de főleg a világ nagypolgári része. Tényleg, bármit. Bármekkora csicskaságra képesek, hogy elnyerjék az imádott nagyhatalmaik jóindulatát, akik ezért bőségesen jutamazzák őket a vadonatúj múltjukkal. Ja, és ők se voltak nácik sohase, de annak ellenére, hogy sose voltak nácik, folyamatosan változnak és javulnak. Megállás nélkül.

A jobbikosok amúgy annyira sikeresen változnak, hogy egy ideje a Szalonba is beengedik őket. A Szalon aztán eléggé más világ, mint az övék, de akkora csicskák, hogy igyekeznek utánozni mindent, ami arrafelé menő. Mivel ott most pont a húsmentes húspogácsa van slágeren, ez azonban rettenetesen drága, hiszen a klímavédő gyártóinak magánrepülőgépeken kell klímavédő konferenciákra röpködniük, ami bizony rengeteg pénzbe és kerozinba kerül. A Szegény Ember Liberálisai – a jobbikosok – viszont zseniális húzással kitalálták a jóval olcsóbb és egyszerűbb paprikamentes paprikáskrumplit, amivel rengeteg szavazójukat etethetik még. Jó étvágyat hozzá!

PestiSracok facebook image

A Népszabadság az meg politikai élet Zámbó Jimmyje. (Nyilván minden külföldi ismerni fogja, hiszen hajókon énekelt, így Magyarországon világhírűvé vált!) Övé volt a földtányér összes oktávja. Uralta a játékgépes talponállók közönségének világát, aztán szaladtak az évek, és az átdorbézolt könnyed művészéletének egy váratlan pillanatában veletlenül fejbelőtte önmagát. Odaát azóta is mindenki az ő érzelgős sorait kornyikálja újra meg újra, a végsőkig elszánt rosszízlésű rajongói meg édes-bús emlékeikbe merülve mindenkit gyászra és együttérzésre szólítanak fel. Aztán te leszel a köcsög, ha nem sírsz velük együtt a vállukon. A másik oldalon!

Az MSZP és a DK olyanok, mint a terminátorok. Kezdetben volt az alapmodell, akit azért küldtek ide láthatatlan, gonosz erők, hogy megnyomorítsa és megsemmisítse az embereket. Utána az alapmodellből létrejött egy ugyanolyan, meg egy folyós, és ezek már inkább egymást pusztítják. Nekünk csak nézni kell kukoricarágcsálás közben. Bárhol találják el egymást, valódi tragédia úgyse történik, és holnap folytatódik minden ugyanott.

A Momentum az olyasmi, mint valami idétlen kamaszsorozat. Egy gazdag nyugati stúdió összedobja a közepesen érdektelen karaktereiket, amelyekkel a közepesen érdektelen rajongóik könnyedén tudnak majd azonosulni. Írnak majd melléjük valami közepesen érdektelen történetet is, amely a szülők sok pénzével kipárnázott, szerethetően csetlő-botló kamaszéletről szól. Hőseink elterveznek majd rengeteg, papíron jól hangzó, de az életben megvalósíthatatlannak bizonyuló hülyeséget, és számukra is kiderül, hogy a felnőttek, akik ellen olyan nagy elánnal kezdtek harcolni, sokkal bölcsebbek és normálisabbak náluk. Az egész pedig azonnal és teljesen váratlanul megszűnhet, ha a gazdag nyugati stúdió pénzéhes és számító menedzserei mégse találják hasznosnak ezt a kis társaságot, és inkább más fiatal társaságba fektetnék pénzüket.

Az LMP is ugyanilyen volt, csak az ő menedzsereik már rég a Momentumba tették át a pénzt, a sok picsogó gyerekszínész meg nem ért semmi máshoz, amiből megélhetne, ráadásul a studióban hatalmas hőt termel a világítás, ami nélkülözhetetlen a belsőleg nem szabályozható testhőmérsékletük számára.

És a Fidesz és doktor Miniszterelnök Úr? Nos, ehhez foghatótok külföldön nincs, és nem is lesz. ;)

Ajánljuk még

Nincs kezelhetetlen gyerek, csak meg kell tanulnunk nevelni – PS-interjú Beszédes Henrietta gyermeknevelés-specialistával

Exkluzív 2021 december 29.
Nem vagy rossz anya, és nincs olyan, hogy kezelhetetlen gyerek – vallja Beszédes Henrietta gyermeknevelési specialista. A kétgyermekes fiatal édesanya egészen új szemléletmóddal dönti le a sztereotípiákat és győz meg arról, hogy minden sokkal egyszerűbb a megoldás gyermeknevelési nehézségeinkre, mint eddig hittük. A legfőbb probléma, hogy senki sem mondja meg, tanítja meg, hogyan kell gyermeket nevelni, mi egyáltalán az, hogy nevelés – azt hisszük, ennek ösztönből kell jönnie. Találunk ugyan garmadával könyveket nevesebbnél nevesebb gyermekpszichológusok, szakemberek tollából, csak éppen a gyakorlatban valahogy nem úgy működnek a dolgok. Jön a patthelyzet, a mindennapos harcok és az önvád: nekem ez nem megy, rossz anya vagyok. Az sem túl nagy segítség, hogy oly könnyen ragasztanak bélyegeket a gyermekekre, mondják ki speciális nevelési igényűnek, nehezen kezelhetőnek, mert egyszerűen nem illik bele az átlagosba, a megszokottba, mert valamiért más. A megélt és ránk zúdított problémák özönében aztán a legfontosabbra figyelünk egyre kevésbé: hogy ki is az a gyermek, akit nevelünk, mit gondol, mit akar és miért, mi az, amitől egyedi, amitől különleges. Beszédes Henrietta szerint éppen ez lenne a lényeg és a kulcs az egyszerű neveléshez: látni, érteni és kibontakozni hagyni azt a másik emberi lényt, aki ránk bízta az életét, de attól az még az övé. Heni televíziós riporterből lett gyermeknevelési specialista. Édesanyaként és kommunikációs szakemberként jött rá, hogy a nevelés legfőbb eszköze pontosan az, amit a munkájában nap mint alkalmaz: a kommunikáció, a megértés és együttműködés.

Immáron 75 éve szolgál lelki táplálékkal a híveknek a „falu kútja” Pestszentlőrinc szívében

Exkluzív 2021 október 17.
Szent XXIII. János pápa a XX. század egyik legnagyobb formátumú egyházfője volt. Nevéhez kötődik az a közismert mondás, miszerint a plébánia feladata az, hogy a falu kútja legyen, ahol minden lakos lelki és szellemi táplálékhoz juthat. A pestszentlőrinci Szent László Plébánia most már éppen háromnegyed százada tölti be ezt a különleges feladatot, keresztül világégéseken, átvészelve a kommunizmus egyházgyűlölő rendszerét, egy lakótelep ledózerolását és egy másik felépítését is.

Bűnismétlésbe bukhat bele a Fortress-es álbróker – Ezúttal saját ügyvédjét és a Duna Plaza eladóit húzta le

Exkluzív 2023 október 19.
Újabb károsultak tettek feljelentést a hírhedt Fortress-es Sz. Zsolt ellen (korábbi nevén F.-Sz. Zsolt), aki 2012 és 2014 között a vád szerint tízmilliárd forinttal károsított meg több mint kétezer embert. Bár jogi játszmák által akár még 20 évig elhúzódhat évek óta tartó büntetőpere, most mégis visszakerülhet a rácsok mögé, annak ellenére, hogy már leülte előzetesben a törvény által meghatározott felső határt, a három évet. Azok a károsultak, akik a PestiSrácok.hu-nál jelentkeztek és büntetőfeljelentést is tettek a rendőrségen, egytől egyig új átvertek: mindegyiküket az idei évben rövidítette meg a férfi több millióval. Ezt pedig úgy hívják: bűnismétlés, ami a kényszerintézkedések elrendelésének egyik különös feltétele.