Pesti Srácok

Ukrajna megindult Moszkva felé – Harkivi csata

Ukrajna komoly győzelmet aratott az orosz megszállókkal szemben. A harkivi csata biztosan nem lesz döntő a háború kimenetelét tekintve, de elvitathatatlan ukrán siker. Moszkva megpróbálta kozmetikázni a veszteséget, de ezt nem tudják szépíteni: az ukránok jelentős területet foglaltak vissza a megszállóktól. Kohán Mátyással, a Mandiner külpolitikai újságírójával arról beszélgettünk, hogy mit is jelent pontosan ez a győzelem Ukrajna számára és lesz-e komolyabb mozgósítás Oroszország részéről.

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.