Pesti Srácok

Út a börtönön túl

Út a börtönön túl

Előzékeny dolog, hogy az "út a börtönbe" projekt keretei közt maguk az érintettek kezdték meg a vonulást. Bár végül kaloda helyett kamu kalotaszegiben kötöttek ki. Még vannak hiányosságok a végrehajtással. Hogy mi, hétköznapi emberek ne tegyük ki magunkat talpfájásnak és egyéb azonnali orvosi beavatkozást igénylő megpróbáltatásoknak ezen a hosszú úton, nézzük, hogy mit kell tennie egy fideszesnek, hogy elkerülje a felelősségre vonást.

Először is nagy ötlet, hogy mindenkinek az anyagi helyzetét átvilágítják, aki a kormányzattól közvetlenül vagy követve pénzt kaptak. Rettegjenek az állami pályázaton pénzt nyerő malomtulajdonos kulákok! Az egymillió ember, aki beléphetett a munkaerőpiacra. És az összes két- vagy több gyermekes édesanya. Meg azok is, akik felvették a CSOK-ot. Ja, hogy azt Péterünk is felvette?

Akkor azok, akik állami megbízásokból tartják el magukat. Azok mind oligarchák. Ez csak akkor nem számít, ha az új múltban már mindig is "amúgy ellenzéki volt" az illető. Csak jól átverte a NER-t. Leszedte egy kis pénzzel, nehogy az "igazi" oligarchákhoz menjen. Csak kérdezném, hogy ha a messiás úr veszi ki a pénzt a költségvetésből, akkor az már nem is olyan pénz? Az elveszti közpénz jellegét?

Szóval az ilyen félreértések elkerülése végett érdemes pár fontos dolgot megtenni, hogy az emberrel kapcsolatban véletlenül se merüljön fel a vád, hogy közpénzt éget. Még akkor se, ha tényleg.

PestiSracok facebook image

Szeresd magad!

Nem az önsegítő könyvek kliséjére gondoltam, hanem úgy igazán. Ha azzal vádolnak, hogy te a NER része vagy, csak csinálj rengeteg szelfit, kicsit szerkeszd meg és szőnyegbombázd vele tele a netet. Vigyázat, hasat behúzni, has- és tokaplasztikát csak magának tud rendezni a tábornok úr, nem jut mindenkinek.

Ez azért fontos, mert ha valaki ennyire szereti önmagát, ott már biztosan nem marad hely másnak. Így nem kell attól tartani, hogy az illető esetleg a közösségét, a családját vagy Orbán Viktort szereti. Szegény Ilike. Vigasztaja a tudat, hogy valaki MINDIG meghallgatja. Ez is valami.

Kerüld a gyanút!

A legegyszerűbb módja annak, hogy az ember ne kerüljön fideszessége miatt börtönbe az önimádaton kívül az, ha minden gyanút elhesseget maga körül. Hogy lehetne valaki a rendszer szekértolója, ha mindenki tudja róla, hogy az SZBU embereként segédkezik abban, hogy az ukrán hadsereg végre tényleg eljusson a Balatonig. Mondjuk eddig a rászoruló gyerekek balatonozását szervezték, de ugyebár kinek mit intézett a kormánya.

Fontos azonban, hogy ha az ember túl gyakran váltogatja, hogy kinek a szekértolója, nehogy még a végén visszajusson a kiinduló pontra. Magyar Péter is csak azért nem fog Orbánnak pultozni 2030-ban, mert az előző pontot már élesítette.

Csukj le mindenkit!

Mégiscsak az a legkézenfekvőbb, ha az ember lecsukat mindenkit, akinek egy aranyhalénál hosszabb a memóriája. Valójában az út a börtönbe program kegyes megoldás. Akár közénk is lövethetett volna.

Ja, hogy a baloldali humor szerint Ruszin-Szendi Romulusz azért hasznos tagja a pártnak, mert ő legalább tud sortüzet vezényelni? Hát akkor így jártunk. Mi vagyunk a hülyék, hogy berúgtuk a pöttyös labdát Sztálin elvtárs ablakán.

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.