Vác anyakönyvi híreiből minden előzmény nélkül eltűnt a „fiú” és a „lány” kifejezés, hirtelen mindenki „gyermek”-ké változott. Az aprónak tűnő, ám annál jelentősebb változtatás vélhetően a napról napra nagyobb befolyással rendelkező genderelmélet képviselőinek nyomására született – egyelőre legalábbis nehezen értelmezhető másként. Ugyanezt az eszmerendszert tűzte a városháza balliberális vezetése is a szivárványos zászlajára, s úgy tűnik, a hozzá hű médiumok sem tudják kivonni magukat e trend alól – írja a Vác Online.
A Vác Online munkatársainak figyelmét egy szemfüles olvasójuk irányította a problémára, miszerint a tradicionális szóhasználatot „korszerűre” cserélték a liberális városvezetés kezei alatt működő Váci Napló anyakönyvi híreiben. Mint a lap írja: Vác polgármestere, Matkovich Ilona egykori újságíróként közismerten elkötelezett támogatója a genederideológiának; az sem lehetett véletlen, hogy megválasztásakor elsők között egy LMBTQ-szervezet tüntette ki a szimpátiájával őt.
A portál Karinthy Frigyest idézve kiemeli, hogy már a XX. század hajnalán is hatalmas jelentősége volt, hogy megőrizzük a szavak jelentését. „Az irányok és szempontok és érdekek és hitek és hitetlenségek ezerfelé estek a széteső szellemi életben. Egy új Bábelt élünk – a fogalmak pokoli zűrzavarát: mert már azon is csodálkozom, ha az >asztal< szó alatt ugyanazt a fogalmat érti két ember. Isten, becsület, művészet, haza, ember, nő, világ – hol talál két lelket, akik együtt, egyformán értik és nézik ezeknek a szavaknak a jelentőségét?”
Az íróasztal mellett összeszerkesztett lázas eszmerendszerek térhódítása – a bolsevizmustól kezdve egészen a nemzeti szocializmusig – mindig a szavak kivéreztetésével, rafinált felforgatásával kezdődött el. Ezt az utat járják a genderelmélet jelenlegi képviselői is, amikor például örömmel közlik a nagy genderszótárban, hogy míg itthon csupán két lehetősége van az embernek megnevezni a másik nemét (értsd: férfi és nő), addig az amerikaiak már 56 lehetőség közt választhatnak
– fogalmazott a szerző.
Forrás: Vasárnap.hu; Fotó: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS