Pesti Srácok

Vádat emeltek egy férfi ellen, aki meg akarta gyilkolni idős édesanyját

Vádat emeltek egy férfi ellen, aki meg akarta gyilkolni idős édesanyját

Vádat emeltek egy Csongrád megyei faluban élő férfival szemben, aki 2018-ban megpróbálta meggyilkolni idős édesanyját – tájékoztatta a megyei főügyészség szóvivője hétfőn az MTI-t.

Szanka Ferenc közölte: a férfit előre kitervelten elkövetett emberölés bűntettének kísérlete, emberölés előkészülete, lőszerrel visszaélés, robbanóanyaggal visszaélés, valamint fegyveresen elkövetett magánlaksértés bűntette miatt emeltek vádat. A férfi hosszabb idő óta rossz viszonyban állt szüleivel, válásáért is őket tette felelőssé. Elhatározta, hogy megöli szüleit, velük együtt felrobbantja magát. Töltényhüvelyekből, lőporból, nitroglicerinből és rongyokból robbanóanyagot készített. 2018. november 26-án magához vett egy méteres vasrudat, egy engedély nélkül tartott gázriasztópisztolyt, negyven lőszert, egy kést és két, benzinnel töltött flakont, majd elindult szülei házához azzal, hogy felelősségre vonja őket, és ha nem kap megfelelő válaszokat, felrobbantsa házukat magával együtt. Csak a férfi 77 éves édesanyja volt otthon, aki megpróbálta megakadályozni, hogy a fenyegetőző és őt a vascsővel többször megütő vádlott belépjen a házba. A férfi azonban bejutott, megkötözte édesanyját, de az asszony segélykiáltásait meghallotta a szomszéd, aki odasietett. A vádlott ezért tervein változtatva megnyitotta a házban lévő gázpalackot, és a lőszereket, illetve a rongyba tekert robbanóanyagokat próbálta meggyújtani a magával hozott benzinnel és öngyújtóval. Ez azonban nem sikerült neki, mert a férfi helyszínre érkező testvére elzárta a palackot, és megpróbálta a vádlottat lefegyverezni. A vádlott rálőtt testvérére a gázpisztollyal, az udvaron azonban meg tudták fékezni. A házban olyan gázkoncentráció alakult ki, hogy egy szikrától berobbanhatott volna. Az ügyészség elutasította a vádlott felmentésére tett indítványt kényszergyógykezelésének elrendelése mellett, mert a férfi a cselekmény elkövetésekor olyan elmekóros állapotban volt, ami kizárta, hogy felismerje tette következményeit. A vádlott előzetes kényszergyógykezelés alatt áll – közölte a csoportvezető ügyész.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Sóki Tamás

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Ennyit a cserdi csodáról: eltűnt százmilliók, bűnöző zugügyvéd, bebukott projektek

Exkluzív 2020 október 22.
Három nagy cserdi uniós beruházásra nyújtott támogatás is érintett lehet abban a büntetőügyben, amelyeknek a kirobbanása előtt vetett véget életének a Baranya megyei kistelepülés, Cserdi polgármestere, Bogdán László – tudta meg a PestiSrácok.hu. A polgármesteri hivatal 80 oldalas átadás-átvételi jegyzőkönyvéből kiderül, hogy csaknem 400 millió forint tűnhetett el a település számláiról: ezek között szerepel az a 265 millió forintos kerékpárút építésre kapott összeg, amihez még hozzá sem nyúlhattak volna, és két másik nagy projekttel is gondok lehetnek, azok kifizetett forrása is hiányos. A háromból kérdéses, hogy akár egy is sikerrel zárul-e. A terményraktár a legnagyobb jóindulattal 70 százalékos készültségi szinten van, de az összes pénzből már csak 13 millió maradt, a bölcsőde kiviteli tervei ugyan már kész vannak, de egy kapavágás sem történt, a pályázati támogatásnak ehhez képest már a negyede elfogyott. A kerékpárútra kapott pénz hiánya az egész megye kerékpárút-hálózati fejlesztését, 9 kistelepülés közös projektjét veszélyezteti. A százmilliók eltűnésében közrejátszhatott egy pécsi jogtanácsos, akire Bogdán a projektek irányítását bízta. A PestiSrácok megtudta, hogy a férfit a gazdasági tevékenységtől már korábban eltiltották, és csalás miatt, egy másik ügyben éppen a napokban ítélték több éves letöltendő börtönbüntetésre. Portálunknak exkluzív nyilatkozatot adott annak a közös önkormányzati hivatalnak a vezetője, ahová Cserdi is tartozik. Papp Gizella többek között arról beszélt, hogy Bogdán László roma felzárkóztatásra kapott forrásnak hazudta a kerékpárútra nyert támogatást és az egészet elköltötték – mivel ők nem ismerték a pénz eredetét és célját, a költéseket fedező csapatépítésről, mentorálásról, tanácsadásról szóló tízmilliós számlák sem tűntek aggályosnak. Tényfeltáró helyszíni riportunk után Cserdi kapcsán legfeljebb egy dolog tűnhet majd csodának: hogy mindaz, ami a csillogtatott színfalak mögött a faluban valóban történt, csak most bukott ki.

Bűnismétlésbe bukhat bele a Fortress-es álbróker – Ezúttal saját ügyvédjét és a Duna Plaza eladóit húzta le

Exkluzív 2023 október 19.
Újabb károsultak tettek feljelentést a hírhedt Fortress-es Sz. Zsolt ellen (korábbi nevén F.-Sz. Zsolt), aki 2012 és 2014 között a vád szerint tízmilliárd forinttal károsított meg több mint kétezer embert. Bár jogi játszmák által akár még 20 évig elhúzódhat évek óta tartó büntetőpere, most mégis visszakerülhet a rácsok mögé, annak ellenére, hogy már leülte előzetesben a törvény által meghatározott felső határt, a három évet. Azok a károsultak, akik a PestiSrácok.hu-nál jelentkeztek és büntetőfeljelentést is tettek a rendőrségen, egytől egyig új átvertek: mindegyiküket az idei évben rövidítette meg a férfi több millióval. Ezt pedig úgy hívják: bűnismétlés, ami a kényszerintézkedések elrendelésének egyik különös feltétele.