Pesti Srácok

Varga Mihály: az ország újjáépítése a polgári oldal feladata lett

null

Az ország újjáépítése a szocializmus gyilkos pusztítása után a polgári oldal feladata lett – mondta Varga Mihály pénzügyminiszter Cinkotai János A Tripolisztól a Fehér Házig című könyvének – a szerző jelenlétében tartott – bemutatóján, Budapesten hétfőn.

A tárcavezető az országépítés feladatáról úgy fogalmazott: azért a miénk, mert a baloldal nemcsak a gazdasági válságkezelésében vallott kudarcot; azt sem ismerték fel, hogy ehhez kevés a gazdaság – ráadásul hibás – átalakítása.

– folytatta.

PestiSracok facebook image

– mondta. Varga Mihály szerint a történetmesélés reneszánszát éli, sőt, egyre nagyobb szerepe van az üzleti életben és a politikában is.

– fűzte hozzá. A szerző életútját röviden ismertetve a könyvről azt mondta: egy különleges ember életútja, magával ragadó történet. Cinkotai Jánost az inflációkutatás legismertebb szakemberének nevezte, külön rámutatva: előrejelzései az elmúlt 30 évben 97 százalékos valószínűséggel teljesültek. Szólt arról is, hogy Cinkotai János Antall József felkérésére a kormány inflációval és az árak alakulásával foglalkozó főtanácsosa lett.

Boross Péter volt kormányfő arról beszélt: a szerző megérdemli, hogy ekkora érdeklődés, szeretet és tisztelet övezze könyvbemutatója alkalmából.

– tette hozzá. A könyvről azt mondta: nemcsak szellemi érték, hanem erkölcsi tanulság is.

Trócsányi László, a könyvbemutatónak helyet adó Károli Gáspár Református Egyetem rektora Cinkotai János kivételes pályafutását méltatta. Jelezte: az angyalföldi városrészből – egykori nevén Tripoliszból – eljutott a Fehér Házig, ami nem könnyű dolog.

– tette hozzá.

– fogalmazott, nagyszerűnek nevezve a kötetet.

Veres András római katolikus püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke a szerzőt méltatva elmondta: a feltétel nélküli becsület, az igazság őszinte szeretete vezette életében. Hozzátette: Cinkotai Jánost a hite, családi neveltetése, erkölcsi értékrendje szolgálatra kész életre irányította, de nem szolgalelkűségre, mert az erkölcsi érték fontosabb volt számára, mint amit kívántak tőle.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Balogh Zoltán