Pesti Srácok

Hova tűnt Orbán Viktor?

Hova tűnt Orbán Viktor?

A hazai ellenzék - kilépvén a pelenkás korból, s napokon belül belül tipegővé nőve - előállt a hatalmas, katartikus, már-már reveláció-szerű felismeréssel. Hogy, hát a pelenka az nem is annyira lényeg, mint az, hogy… (

wait for it!

)… hová tűnt Orbán Viktor? Nevesen, hogy miniszterelnökünk hol a fészkes frászkarikában volt augusztus huszadikán, legfőbb állami ünnepünkkor? S bárhol is volt, hogy mert ott lenni, mit keresett ott, és különben is… Kérem tisztelettel, erre a rettenetesen ostoba kérdésre a megfontolt és okos válasz így hangzik:

Magyarország öt legfőbb közjogi méltóságának sorrendje:

  1. Magyarország köztársasági elnöke,
  2. Magyarország miniszterelnöke,
  3. Az Országgyűlés elnöke,
  4. Az Alkotmánybíróság elnöke,
  5. A Magyar Kúria (korábban Legfelsőbb Bíróság) elnöke.
PestiSracok facebook image

Augusztus huszadikán az ünnepi szónoklatot Magyarország legfőbb közjogi méltósága, Dr. Áder János köztársasági elnök mondta.

A köztársasági elnök - jogköreit tekintve – korántsem csupán reprezentatív személy. Igaz, a közbeszédben a miniszterelnök hierarchikusan előrébb áll, valójában azonban nem. Talán 8, vagy 12 év múlva, amikor Orbán Viktor lesz a köztársasági elnök, változik majd valamelyest a megítélés, addig azonban ezzel kell megbékélni. (Az utolsó mondat természetesen egyfajta gumicsont, tekintve, hogy igen sok helyen virágzik még az uborka.)   P.S.: Ja, igen. Amúgy meg nyaral.

(Kiemelt kép: Orbán Viktor hivatalos Facebook oldala)

() VBT ()

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!