Pesti Srácok

Támogatókat és támogatást gyűjt a Tisza-tavi Ökocentrum (KÉPRIPORT)

null

Több hazai állatkerthez hasonlóan a Tisza-tavi Ökocentrum (TTÖC) is támogatói jegyek kibocsátásával próbálja átvészelni a járványidőszakot – közölte a poroszlói létesítmény ügyvezető igazgatója.

Kiss János tájékoztatása szerint a támogatói jegyek hétfőn kerültek forgalomba 5000, 3500 és 2000 forintos értékben. A jegyek mindegyike egy nem névre szóló, az ökocentrum pénztárában történő felmutatás mellett belépésre jogosító, az újranyitást követően 2021. június 30-ig felhasználható utalvány, amelyet sorszámmal ellátva – az ellenérték beérkezése után –, postán küldenek meg az igénylőknek.

– fogalmazott az igazgató. Emlékeztetett: a magyar állatkertek – köztük a Tisza-tavi Ökocentrum is – március 16-án bezártak, nem fogadhatnak látogatókat. Így már több, mint egy hónapja jegybevételek nélkül gondoskodnak a létesítmények fenntartásáról, az állatokról és élőhelyeik karbantartásáról.

PestiSracok facebook image

– mondta Kiss János, megjegyezve: ezt szeretnék elkerülni a támogatói jegyek értékesítésével.

Forrás: MTI

A Tisza-tavi Ökocentrum épülete Poroszlón. Fotó: MTI/Komka Péter
A Tisza-tavi Ökocentrum munkatársa halakat etet. Fotó: MTI/Komka Péter
A Tisza-tavi Ökocentrum kecskegondozója. Fotó: MTI/Komka Péter
A Tisza-tavi Ökocentrum munkatársa libákat etet. Fotó: MTI/Komka Péter
A Tisza-tavi Ökocentrum munkatársa őzeket etet. Fotó: MTI/Komka Péter
Ajánljuk még