Pesti Srácok

Egy éve süllyedt el a Hableány – Ökumenikus hajós szertartással emlékeztek az áldozatokra (GALÉRIA)

Egy éve süllyedt el a Hableány – Ökumenikus hajós szertartással emlékeztek az áldozatokra (GALÉRIA)

Éppen egy éve süllyedt el a Hableány. A szomorú tragédia áldozatainak emlékére 28 szál gyertyát gyújtottak, és 28-szor kondult meg a hajó harangja a Dunán. Képgaléria.

Hajók a Hableány sétahajó egy évvel ezelőtt történt tragédiájának évfordulóján az üzemeltető Panoráma Deck Hajózási Társaság ökumenikus hajós szertartásán a Dunán. Fotó: MTI/Mónus Márton
Résztvevők a Hableány sétahajó egy évvel ezelőtt történt tragédiájának évfordulóján az üzemeltető Panoráma Deck Hajózási Társaság ökumenikus hajós szertartásán a Dunán. Fotó: MTI/Balogh Zoltán
Gyertyák égnek a Hableány sétahajó egy évvel ezelőtt történt tragédiájának évfordulóján az üzemeltető Panoráma Deck Hajózási Társaság ökumenikus hajós szertartásán, egy hajón, a Margit híd közelében. Fotó: MTI/Balogh Zoltán
PestiSracok facebook image
Koszorút helyznek a vízbe a Hableány sétahajó egy évvel ezelőtt történt tragédiájának évfordulóján az üzemeltető Panoráma Deck Hajózási Társaság ökumenikus hajós szertartásán a Dunán. Fotó: MTI/Balogh Zoltán
Tóth Mihály, a Panoráma Deck Kft. szóvivője, Figler Zoltán, a Panoráma Deck Hajózási Társaság kreatív igazgatója, a Személyhajósok Szövetsége főtitkára és Sztankó Tamás, a Panoráma Deck Hajózási Társaság értékesítési igazgatója (b-j) koszorút helyeznek el. Fotó: MTI/Mónus Márton

Fotók: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!