Pesti Srácok

Huth Gergely a Magyar Nemzetben: Kell egy észszerű adóforma a kata helyett!

Huth Gergely a Magyar Nemzetben: Kell egy észszerű adóforma a kata helyett!

„Ez az Árpád-házi szentek, Hunyadi János és Hadik András, a kurucok, a Nemecsek Ernők és Dugovics Tituszok, a Horváth Jánosok, Wittner Máriák és a pesti srácok hazája” – idézte Kövér László házelnöknek, a Fidesz alapító tagjának a párt novemberi kongresszusán eLmondott gondolatait Huth Gergely a Magyar Nemzetben megjelent publicisztikájában. A PestiSrácok.hu főszerkesztője "A szabadságszerető kurucok hazája" című írásában kifejtette: "Kövér szavaiban benne van minden, amit a magyarokról tudni kell: tevékeny, magabíró, állhatatos, harcos nép vagyunk, és szeretjük, ha a mindennapjainkat önállóan élhetjük. Egyszóval a magyar nép nem birkatermészetű, miként ezt miniszterelnökünk is számtalanszor kifejtette. Így mi, az öntudatos, a hétköznapi életben is szókimondó és szabadságszerető magyarok kevésbé vagyunk alkalmasak futószalagmunkákra, nem szeretünk bevarrt szájjal robotolni a multiknál, inkább vállalkozunk, kisgazdaságot vagy kisipart viszünk, hiszünk a magántulajdonban, a saját házban, az összetartó családban." A főszerkesztő szerint ezért is fontos felhívni a figyelmet adó- és közgazdasági rendszerünk egy nagyon fájó és gyors orvoslásra szoruló fogyatékosságára.

írja Huth Gergely, leszögezve:

PestiSracok facebook image

Később portálunk főszerkesztője így összegzi a kialakult helyzetet:

zárja gondolatait a Véleményváró rovatban kéthetente jelentkező, A tudatos polgár című sorozatában Huth Gergely. A teljes írás a Magyar Nemzetben ITT olvasható el!

Vezető kép: 2006. szeptember 23-án, a Balog Zoltán, Makovecz Imre, Tőkés László, Wittner Mária, Schmitt Pál és Szűrös Mátyás által összehívott tüntetésen tízezrek követelik a lebukott Gyurcsány Ferenc távozását a Kossuth téren. Fotó: Beliczay László/MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!