Pesti Srácok

Így hazudnak ők – Megint lebukott Nyáry Krisztián

Így hazudnak ők – Megint lebukott Nyáry Krisztián

Nyáry Krisztián évek óta tetszeleg az elhivatott és megbízható irodalomtörténész szerepében, meghülyítve a kevésbé körültekintő és kevésbé igényes embereket, pedig valójában csak egységsugarú balliberális propagandista – sosem volt más, és valószínűleg már nem is lesz. A politikai bukás után csak az eszközein változtatott, a tevékenységén és a céljain nem. Elsősorban régóta halott magyar hírességek életébe magyaráz bele olyan dolgokat, amelyeken keresztül sulykolhatja a ballib agymosást, de Papp Lacival csúnyán befürdött, mert még túl sokan élnek a közvetlen családtagjai közül, akik lebuktathatták Nyáry hazudozását. Nem beszélve az alattomos propagandájáról, amit szintén nem hagytak szó nélkül.

Nyáry Krisztián műfaja a bulvár. Csupán annyi a trükkje, hogy az ő történeteinek szereplői nem valóságshow villalakók, popénekesek, instacelebek meg dubajozásból karriert indított megyei szépségkirálynők, hanem kezdetben a magyar magaskultúrához sorolt irodalmárok. Nyáry összekacsintott az olvasóival, akik nyilván szívesen gondolják magukról, hogy amikor az iskolai tananyagból ismert, kanonizált írók és költők bulvárosított szerelmi életét olvassák, akkor tulajdonképpen magaskultúrát fogyasztanak.

Ez Nyáry terméke, amellyel nagyon sok egyszerű embert hülyít be, de nem egy igénytelen magyartanárnő is odavan ezért.

A szívhez szóló történetek úgy kereteződnek, hogy észrevétlenül a kortárs woke-liberalizmus alátámasztásaiként működjenek, legyen szó homoszexualitásról, feminizmusról és az idegen felmagasztalásáról. Az íróknál, költőknél és más szereplőinél rendre megtalálja azt a főhőst vagy a feleségét, a barátját, az unokahúga apjának a féltestvérét, aki valami dicséretes dolgot csinált, és nem egyszerűen magyar.

PestiSracok facebook image

Mindig különös hangsúly helyeződik arra, hogy a megsüvegelendő ember zsidó, sváb, tót, cigány, román, örmény vagy valami más idegen származású, esetleg homoszexuális volt. Nem lehetnek egyszerűen csak magyarok, hiszen a magyarok általános minőségben elmaradnak másoktól.

Ha valaki csak magyar, akkor az lehetőleg problémás alak, náci kollaboráns, de minimum rosszindulatú, intoleráns szereplő, aki keresztbe tesz a woke korabeli előfutárainak. Vagy esetleg homoszexuális – amit Kölcseyre akart rásütni, hadd feszengjenek a homofób magyarok, hogy a Himnuszuk szerzője egy buzi. Nyáry vérbeli író, aki nem hagyja, hogy az igazság a mondanivalója útjába álljon.

Az ügyes szakember bármiből és annak az ellentétéből is tud üzenetet gyúrni

Ugyanígy járt el Papp Lacival, a sportéletműve és emberi jelleme okán is sokak által rajongott bokszfenoménnal. Arról azonban megfeledkezett, hogy Papp Laci nem egy-két évszázaddal ezelőtti személy, akiről bármit össze lehet hordani, hiszen túl sok közeli rokona és személyes ismerőse él még ehhez a művelethez. A róla szóló Nyáry-poszt kiemelt üzenete, hogy Papp Laci, a magyarok egyik legnagyobb sportolólegendája cigány volt, vagy ha az nem is, akkor legalább félcigány. Ha az is lett volna, nem lenne jelentősége, Nyáry, a szupertoleráns woke-liberalizmus híve viszont olyan kérlelhetetlenül kattog emberek származásán, hogy arra a késő ’30-as évek Németországában is elismerően néznének.

– ismeri el, de később maga sem törődik a családi emlékezettel, és tovább ragozza a hazugságot.

Nem elég a cigány, legyen benne még egy kis sváb meg zsidó is, bármi, ami nem magyar!

Jól van, erősödik az elmaradhatatlan antiszemitizmus-vonal. Sunyin épül a párhuzam a Papp Laci cigányságát fejtegető szövegen majd várhatóan felháborodó mai és a zsidó bokszedzőt ellehetetlenítő korabeli magyarok közt. Természetesen ez a sztori is hazugság. A „sportéletből kiszorított” edző 1940-ben ökölvívó mesteredzői oklevelet szerzett a Testnevelési Főiskolán, majd 1945-ig a Budapesti Torna Kör bokszedzője volt. Erről ugyan nincs részletes adat, de más esetek sokasága alapján gyanús, hogy az Adler Zsigmond elleni intézkedések a német megszállás után kezdődhettek.

A németek ugyanis pont olyan ellentmondást nem tűrően próbálták ránk erőszakolni az ideológiájukat akkor, mint most – az ideológia változott, ők nem –, és ennek a törekvésüknek akkoriban is voltak olyan talpnyalói, mint most Nyáry Krisztián.

Papp Laci, a magyar ökölvívás legnagyobbja, Nyáry Krisztiánnak csupán propagandaeszköz (kép forrása: Facebook/Boxing History)

Megszólal a család

A bokszoló családjához kötődő hivatalos Papp László Facebook-oldal tételesen cáfolta Nyáry hazudozását, kiemelve, hogy nem először ír alaptalanul a bokszlegendáról anélkül, hogy egyszer is megkérdezte volna a hozzátartozóit. Kategorikusan elutasították, hogy Papp Laci cigány származású lenne, hiszen soha senki nem hallott erről a családban. Végezetül feltették a kérdést, hogy lenne-e jelentősége, ha bebizonyítaná valaki Papp László részben cigány származását, miután nem cigány szociokulturális környezetben nőtt fel, nem kötődött a cigány kultúrához, és nem beszélt semmilyen cigány nyelven.

Elismerésre méltó, hogy a szöveg végén mismásolás nélkül bevitték azt a jobbegyenest a folyton sunnyogó Nyárynak, amely nagyon kijárt ezért és a többi hazugságáért:

A tőről metszett propagandista

Nyáry Krisztián nem ma kezdte a hazudozást. Ezzel ugyan nem dicsekszik, de 1997-től 2000-ig sajtófőnökként, majd 2006–2010 között kommunikációs igazgatóként szolgált Demszky Gábor főpolgármester alatt.

A legsötétebb gyurcsányizmus éveiben a fővárosi korrupciós idegdúcban igazgatta a hazugsággyárat.

A később korrupcióért elítélt Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes (balról), Bajnai Gordon fejlesztéspolitikáért felelős kormánybiztos, Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és Demszky Gábor főpolgármester 2007-ben. Ennek a csapatnak volt háttérembere Nyáry Krisztián. (fotó: MTI Fotó: Soós Lajos)

Ám csak igazgatta, az arca viszont nem volt szem előtt, és ezt most ki is használja. Életrajzában legfeljebb jótékony balladai homállyal említik a múltjának ezt a vállalhatatlan részét, például úgy, hogy

Ügyes! Végül is, ha Joseph Goebbels életrajzába írnák bele ugyanezt, tényszerűen az is igaz lenne, még ha maradna is bennünk hiányérzet az igazság kifejtését illetően. A dolgok lényege persze nem változik, Nyáry ugyanúgy politikai célokat szolgál, ahogy régen, csak sokkal kifinomultabban.

Így lett Demszky Gábor egykori főpropagandistájából irodalomszaki, akit még jobboldali értékrendű emberek és rendezvények is előszeretettel hívnak meg, hogy terjessze náluk az irodalomtörténetbe csomagolt woke hittérítést.

Közben amikor csak teheti, beáll a ballib kórusba visszhangozni a jól bejáratott toposzokat, temetni a sajtószabadságot, véleményszabadságot és kultúrát, megereszteni egy-egy korlátozott igazságtartalmú kormánykritikát, esetleg mártírként sajnáltatni magát mint a diktatúra által ellehetetlenített könyvárus.

Nem tudom, Nyáry Krisztiánnak van-e olyan származási, szexuális vagy egyéb tulajdonsága azok közül, amelyeket akkora lelkesedéssel idealizál az írásaiban, úgyhogy maradjunk csak egyszerűen annyiban, hogy magyar. Méghozzá tipikusan rafkós magyar, aki az érte rajongó jobboldaliak után megy be a forgóajtón, de előttük jön ki, észrevétlenül megetetve őket a ballib ideológiával. Nyáry Krisztián kétségtelenül a magyar minőség képviselője. A magyar minőség egy másik pillére, ha valaki ezt a képességét tisztességes célokra használja. Neki ez nem sikerült.

Ajánljuk még

Magyar Péterben ott van mindaz a patológia, ami a nárcizmust megtestesíti - Hal Melinda a Polbeatben

‎Polbeat január 20.
Van egy olyan személyiségfogalom, hogy "nárcisztikus személyiségzavar". Nem Magyar Péter az egyetlen, aki ilyen jegyekkel érkezett a közéletbe, de nála ott van mindaz a patológia, ami ezt a problémát megtestesíti. A nárcizmusnak a Magyar-féle megnyilvánulása káros magára a társadalomra is. Hiszen amikor valaki elfogadja, hogy őt egyesek messiásnak tartják, az megalázása a hitnek, a kultúrának, a nemzetünknek és a történelmünknek - mondta a PestiSrácok.hu Polbeat című videóműsorában Hal Melinda klinikai szakpszichológus és közgazdász. Megjelent a nézők sorában a Lakatos-botrányt (Ábrahám Róbert közreműködésével) kirobbantó nevelőtanár is, aki arra várt választ, hogy egy ilyen brutális ügyben miért nem zár össze a szakma mellette?

Magyarics Tamás a Polbeatben: Trump kicsit igazított a külkereskedelmi mérlegen, ettől még nem dől össze a világgazdaság

‎Polbeat április 7.
"Donald Trump kiindulópontja az, hogy az Egyesült Államoknak óriási kereskedelmi deficitje halmozódott föl Európával, Kínával, Japánnal és más országokkal, azaz a fő piacokkal szemben, s szeretné ezt lefaragni. Kinyilvánította, hogy túl sokan élősködtek az Egyesült Államokon, és ez tovább nem tűrheti el" - mondta a PestiSrácok Polbeat című műsorában Magyarics Tamás, az ELTE emeritus professzora, a Közszolgálati Egyetem Amerika Kutatóintézetének senior főmunkatársa arra a kérdésre, hogy a büntetővámok kivetése után valóban bekövetkezik-e az armageddon a világpiacon, miként azt a teljes balliberális sajtó vizionálja. A professzor szerint esélyesebb, hogy ezt az amerikai nézőpontból logikus kiigazítást lenyeli, beárazza majd a világpiac.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.